W Age of Empires 4 będą miały miejsce naprawdę ogromne bitwy

Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Age of Empires 4 zaskoczy fanów. Jeden element przypomina Total War

W sieci wylądował najnowszy materiał wideo z Age of Empires 4. Twórcy mimo zachowania klasycznego wyglądu, poszli mocno do przodu jeśli chodzi o bitwy.

Relic Entertainment zdecydował się ujawnić więcej informacji i przede wszystkim pokazać gameplay nowej części AoE. Przede wszystkim wiemy, że producent planuje wydać grę jesienią tego roku na PC. Gra ma zadebiutować w ramach Game Passa, na Steam i w Windows Store.

Pierwsze co rzuca się w oczy na materiale z rozgrywki, to rozmach bitew. Na ekranie widać dużo więcej jednostek niż mieliśmy do czynienia w poprzednich częściach. W pewnych momentach gra przypominała nawet serię Total War, choć oczywiście z zachowaniem własnej stylistyki graficznej.

Będąc przy stylu graficznym. Age of Empires 4 od razu przywodzi na myśl poprzednie odsłony. Charakterystyczna kolorystyka widoczna jest na każdym kroku, budynki i jednostki też wyglądają dość znajomo. Całość rzecz jasna okraszona jest większą ilością szczegółów, natomiast widać, że producent chce zachować klimat oryginału. Co interesujące, jeszcze bardziej niż w chociażby AoE 3, mamy do czynienia z dużymi jednostkami, które są nieproporcjonalnie większe od budynków. To akurat może się sprawdzić w trakcie oblężenia na zamki.

Age of Empires 4 zaprezentuje cztery frakcje

W grze do wyboru będą cztery frakcje: Chiny, Sułtan Delhi (Indie), Mongołowie oraz Anglicy. Każda z nich otrzyma charakterystyczne jednostki oraz budowle. Warto zwrócić uwagę chociażby na słonie bojowe, które będą częścią jednostek z Indii.

Age of Empires 4 na pewno będzie stanowić powrót do korzeni jeśli chodzi o główną mechanikę rozgrywki. Nadal najważniejsze będzie zbieranie złota, drewna i kamieni oraz dalej rozbudowa imperium. Interesująco wyglądają na przykład źródła, gdzie złoty kruszec można wykopać. Są całkiem sporych rozmiarów i wyróżnionymi złotymi elementami. Wygląda więc na to, że będzie je trochę łatwiej odnaleźć niż w poprzednich odsłonach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%