Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Age of Empires 4 bez przemocy i krwi, ale z destrukcją otoczenia

Twórcy Age of Empires 4 ujawnili, że ich gra będzie pozbawiona brutalności i motywów krwi. Dzięki temu tytuł ma trafić do szerszego grona odbiorców.

Dyrektor kreatywny Age of Empires 4 Adam Isgreen w wywiadzie dla PC GamesN powiedział, że w jego produkcji nie będzie przemocy i krwawych scen. „Chcemy, by w grę mogło zagrać jak najwięcej osób, bez względu na wiek – i dlatego unikamy tego typu elementów, by uzyskać niższe kategorie wiekowe (w klasyfikacjach wiekowych takich jak PEGI i ESRB)”, tłumaczy dyrektor. Jego zdaniem, osoby, które nie mogą obejść się bez krwawych scen w grach, i tak bardzo szybko zrobią odpowiedniego moda do AoE4. Tak było przecież w przypadku poprzednich odsłon strategii.

W kolejnej części serii nie uświadczymy brutalności, ale będzie można niszczyć elementy świata zbudowane przez ludzi (np. budynki). Gracz nie będzie mógł natomiast naruszyć obiektów stworzonych przez naturę, takich jak ziemia czy pagórki.

AoE4 – kolory

Adam Isgreen odpowiedział w wywiadzie na uwagi fanów dotyczące kolorów w grze. Gameplay pokazany podczas X019 pokazywał tytuł w trochę „za bardzo cukierkowej” oprawie. W AoE4 ma pojawić się ustawienie, dzięki któremu zmienimy nasycenie kolorów.

Kampania Age of Empires 4 obejmie okres od czasów sprzed upadku Cesarstwa Rzymskiego do odrodzenia. Na razie nie jest jeszcze znana data premiery gry.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się