Age of Empires 4 – premiera dopiero w 2021 (pogłoska)

Od czasu udostępnienia trailera AoE 4 na X019 fani serii żyją wiadomościami na temat gry. W sieci pojawiają się pogłoski dotyczące daty premiery “czwórki”.

Nieoficjalne doniesienia dotyczące daty wydania Age of Empires 4 pochodzą z forum ResetEra, a ich autorem jest użytkownik o pseudonimie FairyEmpire. Z jego posta dowiadujemy się m.in., że tytuł ma mieć premierę w 2021. Prace nad grą trwają podobno od trzech lat. Oprócz tego, FairyEmpire ujawnił, że w połowie 2020 ukaże się remake Age of Empires 3. Wszystkie te informacje pochodzą rzekomo od twórców, z którymi użytkownik miał okazję porozmawiać na X019.

Podczas Inside Xbox na X019 Microsoft zaprezentował pierwszy trailer z AoE 4, prezentujący fragmenty gameplayu. Gracze zostali poinformowani, że to, co można zobaczyć na materiale, pokazuje tytuł w fazie pre-alfa. Wynika z tego, że twórcy wciąż mają tu wiele do zrobienia (co nie zmienia faktu, że gra na filmiku i tak wygląda świetnie). Fakt, że proces tworzenia gry znajduje się obecnie na etapie przedwstępnym, zdaje się niejako potwierdzać doniesienia użytkownika FairyEmpire na temat odległej daty wydania nowej odsłony serii.

Po udostępnieniu trailera w sieci zaczęły się pojawiać kolejne informacje od twórców na temat nowego Age of Empires. 18 listopada pisaliśmy chociażby o mikropłatnościach w grze.

Czwarta odsłona cyklu ma trafić na PC. Na potwierdzenie pogłosek – jakkolwiek prawdopodobnych – dotyczących daty premiery AoE 4 trzeba poczekać do oficjalnego oświadczenia twórców.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: