Age of Empires IV jest już prawie ukończone. Twórcy chwalą grę

Age of Empires IV jest już prawie ukończone. Twórcy chwalą grę
PC

Deweloper Age of Empires IV twierdzi, że gra jest już właściwie ukończona. Twórczyni bardzo chwali produkcję i twierdzi, że zadowoli ona fanów serii.

Cykl Age of Empires ma bogatą historię, która często pobudza wiele dyskusji. O ile pierwsze dwie części serii były bardzo udane, tak trzecia zdawała się być nieco przekombinowana.

Trzy lata temu Microsoft ogłosił, że powstaje AoE 4. Wiadomość spadła na graczy jak grom z jasnego nieba i niektórzy podeszli do niej sceptycznie, a inni nie mogli powstrzymać ekscytacji.

Od tamtej pory o grze zrobiło się dość cicho, ale na szczęście Microsoft powoli przerywa milczenie. Na blogu gry pojawił się post, w którym menadżerka projektu zdradziła kilka informacji o grze.

Robimy spore postępy w pracach nad Age of Empires IV. Nie chcę, abyście byli zazdrośni, ale gramy w nie właściwie codziennie, zarówno w Waszyngtonie jak i w Vancouver. Tworzenie RTS-a jest zabawne – zbudowanie poszczególnych systemów trochę zajmuje i trzeba chwilę czekać, zanim zaczną ze sobą współgrać. Kiedy już tak się stanie, otrzymasz grę – grę, która potrzebuje debugowania, balansowania i dopracowania, ale masz już fundamenty, które wiesz, że możesz wypuścić. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że gra się w to jak w Age of Empires.

– komentuje Shannon Loftis w ogłoszeniu na stronie AoE

Loftis zdradziła tym samym, że gra jest już właściwie na ukończeniu. O ile balans i dopracowanie produkcji nie powinny zająć zbyt długo, to zapewne i tak jesteśmy oddaleni od premiery o dobre kilka, jeśli nie kilkanaście miesięcy.

O ile nie poznaliśmy daty premiery Age of Empires IV, tak bardzo prawdopodobne jest to, że zadebiutuje ono w 2021 roku. Jeśli cały gameplay jest już gotowy, to jesteśmy znacznie bliżej niż dalej od premiery.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie