Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Age of Empires IV jest już prawie ukończone. Twórcy chwalą grę

Deweloper Age of Empires IV twierdzi, że gra jest już właściwie ukończona. Twórczyni bardzo chwali produkcję i twierdzi, że zadowoli ona fanów serii.

Cykl Age of Empires ma bogatą historię, która często pobudza wiele dyskusji. O ile pierwsze dwie części serii były bardzo udane, tak trzecia zdawała się być nieco przekombinowana.

Trzy lata temu Microsoft ogłosił, że powstaje AoE 4. Wiadomość spadła na graczy jak grom z jasnego nieba i niektórzy podeszli do niej sceptycznie, a inni nie mogli powstrzymać ekscytacji.

Od tamtej pory o grze zrobiło się dość cicho, ale na szczęście Microsoft powoli przerywa milczenie. Na blogu gry pojawił się post, w którym menadżerka projektu zdradziła kilka informacji o grze.

Robimy spore postępy w pracach nad Age of Empires IV. Nie chcę, abyście byli zazdrośni, ale gramy w nie właściwie codziennie, zarówno w Waszyngtonie jak i w Vancouver. Tworzenie RTS-a jest zabawne – zbudowanie poszczególnych systemów trochę zajmuje i trzeba chwilę czekać, zanim zaczną ze sobą współgrać. Kiedy już tak się stanie, otrzymasz grę – grę, która potrzebuje debugowania, balansowania i dopracowania, ale masz już fundamenty, które wiesz, że możesz wypuścić. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że gra się w to jak w Age of Empires.

– komentuje Shannon Loftis w ogłoszeniu na stronie AoE

Loftis zdradziła tym samym, że gra jest już właściwie na ukończeniu. O ile balans i dopracowanie produkcji nie powinny zająć zbyt długo, to zapewne i tak jesteśmy oddaleni od premiery o dobre kilka, jeśli nie kilkanaście miesięcy.

O ile nie poznaliśmy daty premiery Age of Empires IV, tak bardzo prawdopodobne jest to, że zadebiutuje ono w 2021 roku. Jeśli cały gameplay jest już gotowy, to jesteśmy znacznie bliżej niż dalej od premiery.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się