Afera wokół GTA V ma niespodziewany finał

Kilka dni niepewności, lecz już wiadomo, jak wszystko się skończyło.

Mody powracają do GTA V! To naprawdę dobra wiadomość dla osób, które nie mogą żyć bez przeróbek w trybie fabularnym produkcji od Rockstar.

Deweloper wydał specjalne oświadczenie dotyczące modów do GTA V, które przeczytacie w tej wiadomości.

Oświadczenie oświadczeniem, lecz jest realna zmiana, czyli przywrócenie do życie narzędzi OpenIV. Cała afera rozpoczęła się właśnie od delegalizacji programu przez Take-Two.

Jak donosi serwis DSO Gaming, zespół odpowiedzialny za OpenIV rozmawiał z Rockstar Games, aby rozwiązać problemy wokół narzędzi. Efektem jest wydanie nowej wersji OpenIV z numerem 2.9.0, która działa poprawnie z trybem dla pojedynczego gracza i można ją uzyskać za pomocą launchera GTA V na PC.

Nowa wersja prawdopodobnie została pozbawiona furtek, które pozwoliłyby wykorzystać narzędzia do oddziaływania na GTA Online.

Aby zainstalować nową wersję OpenIV, należy otworzyć opcje programu i wybrać “odinstaluj później”. Następnie klikamy w GTA V PC i czekamy na monit z informacją o nowej aktualizacji.

Fani modów do GTA V mogą odetchnąć z ulgą, kiedy już się wydawało, że wszystkie modyfikacje będą usilnie zwalczane przez Rockstar. Pod naporem graczy nawet najwięksi muszą czasem ustąpić. Spodziewaliśmy się jednak, że może deweloper szykuje własne narzędzia moderskie, a tutaj taka niespodzianka – dogadali się ze społecznością. Dobre rozwiązanie i dobry marketing w jednym.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.