Wielka rewolucja w GTA Online? Gracze czekali na to 11 lat

GTA Online z rewolucją, na którą fani czekali 11 lat | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS3 PS4 PS5 X360 Xbox Series XOne

W GTA Online w końcu można zasiąść za sterami niezniszczalnego pociągu. I choć nie jest to atrakcja w otwartym świecie, gracze i tak się cieszą.

W głównej kampanii GTA V było jedna misja, dość krótka, ale jednak faktycznie się pojawiła – w której istniała możliwość stanięcia za sterami niezniszczalnego pociągu, sunącego pospiesznie przez tory w świecie gry. I to tyle. Gracze nie mogli tego przeboleć, więc posiłkowali się modami. Wszyscy jednak czekali na to, aby dostać oficjalny powrót tej mechaniki.

GTA Online, w którym pojedziesz pociągiem

Czemu fani tak bardzo byli spragnieni jazdy pociągiem? Może… po prostu lubią pociągi? Szczerze przyznam, że po części trudno mi to wyjaśnić, ale z drugiej strony pociąg od premiery jest swoistym obiektem zainteresowań graczy. Jest to bowiem niezniszczalna maszyna, która niszczy na swojej drodze wszystko i wszystkich. Fani próbowali ją zatrzymać, ale nie jest to możliwe.

Poza tym jedna z misji w fabule pozwalała zasiąść za sterami (choć ciężko mówić o kierowaniu nim). Dlatego też wiele osób liczyło, że w jakiejś formie pomysł ten powróci. I tak też się stało. Nowa aktualizacja do GTA Online dodaje kolejny zestaw atrakcji, w tym kolejny zestaw powiązanych ze sobą fabularnie misji. W jednej z nich będziemy musieli ukraść pociąg, aby móc dzięki niemu niepostrzeżenie dostać się do strzeżonego obiektu.

Także jest jeden, jedyny moment w całym GTA Online, gdy faktycznie możemy przejechać się pociągiem. Gracze są zachwyceni, ale wielu narzeka, że powinna to być mechanika dostępna w otwartym świecie gry. Jak na razie przejechać się można na konkretnej trasie w konkretnej misji. Być może jednak pokazuje to, że dodanie mechaniki na stałe dla wszystkich jest możliwe?

Ostatnio Rockstar dorzuca do komponentu Online wiele atrakcji, na które wcześniej gracze długo czekali. Dostaliśmy m.in. zwierzęta. Być może w ten sposób deweloper chce uatrakcyjnić graczom oczekiwanie na debiut GTA VI?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie