Activision Blizzard zarobiło na mikropłatnościach i DLC w 2021 roku kwotę, która zwala z nóg

Call of Duty Modern Warfare II - grafika z odsłony serii z 2019 roku
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Activision Blizzard ujawniło, ile zarobiło na mikropłatnościach i DLC w 2021 roku. Suma jest gigantyczna i przebiła zeszłoroczny wynik spółki.

W podsumowaniu finansowym ujawniono, że Acti-Blizz zarobiło łącznie 5,1 miliarda dolarów na mikropłatnościach i sprzedaży DLC w 2021 roku. W 2020 roku spółka zarobiła w ten sposób 4,85 miliarda dolarów, a więc nieco mniej.

Tak ogromny wynik nie powinien nikogo specjalnie dziwić. Activision Blizzard ma pod sobą wiele gier usług, w które stale angażują się miliony graczy. Warto tu wymienić chociażby World of Warcraft, Overwatch, Diablo III, Candy Crush, Heartstone i serię Call o Duty – wszystkie te tytuły posiadają mikropłatności i/lub pakiety DLC.

Co ciekawe, zysk netto Act-Blizz względem tego sprzed dwóch lat był jednak mniejszy o około 60 milionów dolarów, kiedy to wyniósł 8,41 miliarda dolarów.

W połowie stycznia ogłoszono, że Microsoft przejmuje Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów. Sprawa jest jednak kontrolowana przez Federalną Komisję Handlu i istnieje cień szansy, że zakup zostanie wstrzymany, choć absolutnie nie jest to nic pewnego czy bardzo prawdopodobnego. Czas pokaże czy największe przejęcie w historii branży gier dojdzie do skutku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie