Activision Blizzard - logo

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Activision Blizzard oskarżone o utrudnianie śledztwa. Jest komentarz spółki

W Activison Blizzard wycelowano kolejne oskarżenia. Tym razem spółka jest oskarżana o utrudnianie śledztwa poprzez niszczenie dowodów.

Pod koniec lipca informowaliśmy o poważnych oskarżeniach, które postawiono przed spółką Activision Blizzard. W firmie miało dochodzić do molestowania, nękania, nierównego traktowania pracowników oraz wielu innych, przykrych i niedopuszczalnych incydentów. Sprawa nadal jest w toku, ale do sieci non stop spływają nowe wieści.

Zaktualizowane dokumenty sprawy wspominają, że Acti-Blizz miało niszczyć dane będące dowodami oraz utrudniać śledztwo – czytamy na łamach Axios.

Do sprawy odniosła się sama spółka. Activision Blizzard zaprzecza, jakoby miało przeszkadzać w śledztwie. Co więcej, spółka rzekomo zabezpieczyła dokumenty mogące służyć jako dowody w sprawie.

Jeśli chodzi o twierdzenia, że pozbywaliśmy się informacji poprzez niszczenie dokumentów, to nie są one prawdziwe. Podjęliśmy odpowiednie kroki w celu zachowania informacji istotnych dla dochodzenia DFEH.

– skomentował przedstawiciel Acti-Blizz w rozmowie z serwisem Gamasutra

Śledztwo nadal jest w toku i musimy czekać na kolejne informacje. W Acti-Blizz raczej nie dzieje się teraz nic dobrego i miejmy nadzieję, że wszystkie sytuacje będące przedmiotami śledztwa zostaną jak najszybciej wyjaśnione.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się