activision blizzard logo i postacie
0 komentarzy

Activision Blizzard znów ma problem. Tym razem od firmy odsuwa się LEGO

LEGO postanowiło przesunąć datę premiery zapowiedzianego wcześniej zestawu klocków Overwatch. Powód? Activision Blizzard.

Activision znalazło się również na celowniku… LEGO. Coraz więcej firm nie jest pewnych przyszłości współpracy z gigantem.

Activision Blizzard kontra LEGO

Już jakiś czas temu dość niespodziewanie duńska firma zajmująca się produkcją dobrze wszystkim znanych klocków zapowiedziała zestaw Overwatch. Inspirowany „dwójką” Titan Set wygląda całkiem nieźle i z pewnością stanowi nie lada gratkę dla fanów gry, jak i LEGO. Problem w tym, że jego przyszłość jest niepewna.

Producent postanowił przesunąć datę premiery zestawu z uwagi na wszelkie kontrowersje, jakimi w ostatnim czasie otacza się Activision. Wydawca Overwatch obecnie znajduje się pod naporem oskarżeń dotyczących złych warunków pracy dla kobiet i molestowania. Dość powiedzieć, że sprawa odbiła się takim echem, iż na jej temat wypowiadał się prezes Xbox, szef PlayStation, a nawet Nintendo. Do tego wniesiono propozycję odsunięcia Bobby’ego Koticka ze stanowiska.

Obecnie weryfikujemy nasze partnerstwo z Activision Blizzard, biorąc pod uwagę obawy dotyczące postępów w rozwiązywaniu ciągłych zarzutów dotyczących kultury pracy, zwłaszcza traktowania kobiet i tworzenia zróżnicowanego i integracyjnego środowiska.

LEGO wyjaśnia w komunikacie cytowanym przez Kotaku

Całe zaniepokojenie ma sens, gdyż wyraziło je wiele innych firm. Jest to jednak dość dziwne, że na skutek oskarżeń data premiery nowego zestawu LEGO nie tyle została przesunięta, ile istnieje szansa, że komplet w ogóle się nie ukaże. W końcu najpewniej fabryki od dłuższego czasu wyprodukowały już gotowe do wysłania do sklepów produkty. Co się więc z nimi stanie? Czy nie za bardzo ucierpią na tym sami miłośnicy klocków, którzy zapewne zacierali ręce, nie mogąc doczekać się premiery Titan Set? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi. Zestaw początkowo miał ukazać się 1 lutego, ale w obliczu najnowszych rewelacji nie wiadomo, kiedy nastąpi jego ewentualna premiera.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się