Twórcy A Plague Tale: Requiem wyjaśniają, dlaczego zrezygnowali z poprzedniej generacji konsol

A Plague Tale: Requiem - dlaczego nie zagramy na PS4 i Xbox One?
Newsy PC PS4 PS5 Switch

Twórcy A Plague Tale: Requiem wyjaśnili, dlaczego gra nie ukaże się na konsolach należących do poprzedniej generacji.

Choć cały czas wielu graczy korzysta na co dzień z PlayStation 4 czy Xbox One, wszystko wskazuje na to, że poprzednia generacja rzeczywiście powoli się kończy. W związku z tym twórcy A Plague Tale: Requiem świadomie zrezygnowali z wydania nowej gry w wersji na starsze konsole. Motywują to zresztą możliwościami technicznymi, jakie dała im nowa generacja. Reżyser Kevin Choteau opowiedział o tym w magazynie Edge cytowanym przez portal MP1st:

„W Innocence niektóre elementy mogą wyglądać nieco teatralnie ze względu na ograniczenia techniczne. W Requiem mogliśmy przesunąć granicę znacznie dalej. Gdy piszemy, wyższa jakość umożliwia nam uwzględnienie scen, które wcześniej były niemożliwe, jak pościg z setkami tysięcy szczurów lub lokalizacje zmieniające się dynamicznie wraz z postępem historii”.

Premierę kontynuacji A Plague Tale wyznaczono na 18 października 2022 roku. Tytuł ogramy na komputerach oraz konsolach PlayStation 5, Xbox Series X|S i – co ciekawe w obliczu nowych wieści – Nintendo Switch.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie