Data premiery A Plague Tale: Requiem zaprezentowana na długim zapisie rozgrywki

A Plague Tale: Requiem - znamy datę premiery, nowy zapis rozgrywki
Newsy PC PS5 Switch Xbox Series

A Plague Tale: Requiem zapowiada się na wyjątkową grę. Głównie dlatego, że pierwsza część znienacka zaskoczyła wszystkich, gdy okazała się naprawdę wyjątkową pozycją.

Sam odpalając pierwsze A Plague Tale czułem się niemal przez całą rozgrywkę zaskoczony. Jasne, nie była może rewolucyjna, a sporo elementów pozostawiało troszkę do życzenia. Zresztą, samo skradanie nie było jakieś szczególnie wybitnie, ale… nie obchodziło mnie to. Tytuł okazał się klimatyczną i wyjątkową produkcją z kategorii tych, których próżno szukać w gamingu. Nic dziwnego, że na kontynuację już teraz czeka spora część graczy.

Niedawno Focus Entertainment zdradziło, że A Plague Tale: Requiem dostanie nowy pokaz rozgrywki wraz z datą premiery. Szczęśliwie mogę oznajmić, iż to się właśnie wydarzyło. Dzięki temu wiemy, że gra zadebiutuje zaskakująco… szybko. No bo przecież 18 października 2022 roku nie jest jakimś odległym terminem, prawda?

Oprócz tej niezwykle istotnej daty, mamy także nowy zapis rozgrywki. I ten wygląda naprawdę świetnie. Grafika już w „jedynce” była sugestywna, ale ładna i tutaj będzie podobnie. Z racji zupełnie nowej lokacji, twórcy nieco zmienili klimat gry, ale to chyba dobrze – możemy liczyć na większe zróżnicowanie. Powróci skradanie, ciche pokonywanie przeciwników, opiekowanie się dwiema postaciami naraz, ale będą też nowości.

Amicia tym razem na więcej narzędzi do pokonywania wrogów, a Hugo może w pełni kontrolować szczury. Bez problemu wysyła je w morderczym pędzie na zeżarcie wszystkich stojących im na drodze strażników. Pod kątem fabularnym możemy więc spodziewać się rozwijania wątków z poprzedniej części.

Asobo Studio jednocześnie potwierdziło, że nawiązało współpracę z NVIDIA. W PeCetowej wersji ich potencjalnego hitu nie zabraknie więc technologii DLSS oraz ray tracing’u. Gra ma ukazać się na PC, Xbox Series X i S, PS5 oraz Nintendo Switch (w wersji chmury).

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie