4K i 120 fps. Microsoft o niesamowitych możliwościach Xbox Scarlett

Xbox Scarlett zapewni nam niespotykane dotąd wrażenia, jeśli chodzi o jakość rozgrywki – zaznacza dyrektor generalny marketingu produktów Xbox.

Gry na Xbox Scarlett mają dostarczyć nam niezapomnianych wrażeń wizualnych i jak podkreśla Microsoft, wszystko dzięki niesamowicie mocnym podzespołom konsoli. Aaron Greenberg zaznacza, że dużą rolę odegra tutaj procesor AMD Zen 2.

Xbox Scarlett – 4K / 120 klatek na sekundę

Bardzo dobrze czujemy się z tym, co zrobiliśmy z Xbox One X. Dlatego ten sam zespół buduje teraz Projekt Scarlett – powiedział Aaron Greenberg dla Official Xbox Magazine.

–  To, co widzimy dzisiaj, to ogromne ulepszenie procesora graficznego – możemy uzyskać 4K oraz wiele innych korzyści. Myślę, że w przypadku następnej generacji zobaczysz duży wzrost wydajności procesora, ponieważ chcemy się upewnić, że nie będzie żadnych kompromisów w zakresie wyświetlania klatek animacji. Tak, możemy osiągnąć 4K, ale możemy również osiągnąć 120 klatek animacji na sekundę. To będzie coś, czego gracze dzisiaj nie doświadczają. A potem szybkie wznawianie gry i możliwość zabawy bez ekranów ładowania dzięki dyskom półprzewodnikowym. To będzie ogromna zmiana – zaznacza Greenberg.

Przypominamy, że Xbox Scarlett zostanie wyposażony w niestandardowy układ opracowany przez Microsoft i AMD, który korzysta z technologii Zen 2 (Radeon RDNA) oraz NaviNext-gen użyje również szybkiej pamięci GDDR6 RAM, o której firma mówi, że zapewni rozdzielczość i płynność, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Nowy Xbox ma obsługiwać gry w rozdzielczości 8K, płynność do 120fps w grachray-tracing i zmienną częstotliwość odświeżania.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: