Drugi sezon serialu The Walking Dead: Daryl Dixon powtórzy schematy innego spin-offu w uniwersum TWD

twd daryl dixon 2 sezon
Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

The Walking Dead: Daryl Dixon w drugim sezonie powtórzy schematy innego spin-offu w uniwersum TWD. Może się to skończyć dużo większą oglądalnością bądź… wręcz przeciwnie.

Powstały w 2010 roku serial The Walking Dead zakończył się po 11 sezonach wyczerpując swoją formułę. AMC postanowiło jednak, że na głównej historii nie poprzestanie i przystąpiło do tworzenia kolejnych spin-offów w tymże uniwersum. Aby przyciągnąć przed telewizor największych fanów serialu, zrealizowano poboczne seriale, opowiadające historie najbardziej dotąd lubianych bohaterów. Mam na myśli TWD: Dead City z Neganem w roli głównej czy TWD: The ones who live z Michonne w roli głównej. Jednak to Daryl Dixon wydaje się być najukochańszym bohaterem wieloletnich widzów Żywych Trupów. Nic więc dziwnego, że i ten bohater koniec końców otrzymał swój własny spin-off i co więcej – latem tego roku dostanie nawet drugi sezon.

TWD Daryl Dixon – sezon 2: The Book of Carol

Pierwszy sezon Twe Walking Dead: Daryl Dixon skupiał się wyłącznie na tytułowym bohaterze. W kolejnym sezonie do gry wejdzie inna bohaterka – Carol, odgrywana przez Melissę McBride. Takie podejście twórców do fabuły nasuwa na myśl najnowszy spin-off w uniwersum, a mianowicie The ones who live. W tejże odsłonie spotykamy Michonne, która wyrusza na poszukiwanie swojego ukochanego, Ricka Grimmesa. Przez takie tożsame zabiegi (spotkanie ukochanej osoby i przyjęcie jeszcze większego wyzwania) w obu serialach otwiera się furtka na podobne emocje, a dodatkowo podnosi oglądalność, ponieważ zamiast obserwowania poczynań jednego bohatera, mamy możliwość przyglądania się dwojgu. Z drugiej strony grozi to pewną powtarzalnością, a co za tym idzie – zmniejszeniem zainteresowania ze strony widzów. Jak jednak będzie w tym przypadku – przekonamy się już latem.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie