The Walking Dead: spin-off o Maggie i Neganie zmienia tytuł, prace nad produkcją trwają

The Walking Dead - spin-off o Maggie i Neganie ma nowy tytuł
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale Uniwersum

Spin-off kultowej już serii The Walking Dead skupiony na postaciach Maggie i Negana otrzymał nowy tytuł. Prace nad serialem już ruszyły.

Zamiast Isle of the Dead otrzymamy więc The Walking Dead: Dead City. Nadal będzie to jednak produkcja osadzona w postapokaliptycznym Nowym Jorku, dokąd trafią bohaterowie znani już z głównej serii. Na planie pracują już zatem Lauren Cohan i Jeffrey Dean Morgan, będący zarazem odtwórcami głównych ról i producentami wykonawczymi całości.

Premierę sześcioodcinkowego pierwszego sezonu przewidziano na nieokreślony jeszcze termin w 2023 roku. Jak na razie nie wiadomo nic konkretnego o fabule serialu; można się jednak spodziewać, że wyboista znajomość między Maggie i Neganem jeszcze da o sobie znać. Jak wiadomo, to Negan jest odpowiedzialny za śmierć Glenna, męża Maggie; choć bohaterowie wypracowali między sobą coś na kształt rozejmu, przypuszczalnie ich problematyczna przeszłość może znów dojść do głosu.

Choć sam oryginalny serial zbliża się już ku końcowi, całe uniwersum prężnie się rozwija. Oprócz roboczo nazywanego Isle of the Dead spin-offu o Maggie i Neganie powstaje też kilka innych produkcji pobocznych. Jedna będzie opowieścią o Darylu w ogarniętej apokalipsą zombie Francji, inna natomiast przyjrzy się relacji Ricka i Michonne.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie