Twórcy Frostpunk z niepokojącym teaserem nowej gry. Pełna zapowiedź już niebawem

11 bit studios tworzy nową grę. Polacy pokazują klimatyczny teaser
Newsy PC PS5 Xbox Series

Polskie 11 bit studios zamierza 12 czerwca zapowiedzieć swoją nową grę. Na udostępnionym krótkim klipie jest mrocznie i dość niepokojąco.

Polacy z 11 bit studios nie próżnują i już teraz aktywnie pracują nad trzema nowymi pozycjami. O dwóch z nich wiemy… cokolwiek. Pierwszym projektem jest kontynuacja hitowego Frostpunk. Drugi, tajemniczy „Project 8” ma szansę oczarować nas swoją warstwą estetyczną. Czym jest trzecia gra? No cóż… teraz nie wiemy tego trochę mniej.

O trzeciej gry w produkcji wiemy już od jakiegoś czasu. Twórcy jakiś czas temu zaprezentowali krótki teaser, który nie mówił w zasadzie nic. Nowy materiał pozostaje równie enigmatyczny, ale tym razem możemy przynajmniej poczuć klimat, w jaki najpewniej celują twórcy. I być może to wszystko ma nas zmylić, ale 11 bit najwyraźniej chce coś „ciężkiego” i zdecydowanie bardziej mrocznego niż dotychczas.

Teaser gry zadebiutował na początku na koncie na Twitterze producenta. Zaledwie 20-sekundowy materiał wideo został okraszony cytatem Alexisa Carella, francuskiego chirurga i filozofa, laureata nagrody Nobla. „Człowiek nie może się przemienić bez cierpienia, ponieważ jest zarówno marmurem, jak i rzeźbiarzem” – czytamy.

Mamy więc cytat znanego chirurga, który można zrozumieć w sposób filozoficzny, ale również i bardziej dosłowny – wskazujący na zabiegi medyczne. Zgadzałoby się to z samym materiałem, w którym mężczyzna najpewniej wybudza się po jakiejś operacji. W tle słyszymy charakterystyczne odgłosy kardiomonitora. Całość jest dość mroczna, niepokojąca i w pewien sposób nawet… straszna? Jeżeli twórcy celują w takim właśnie klimat, ich nowa gra może okazać się horrorem.

Oczywiście to tylko moje domysły. Deweloperzy wciąż mogą postawić na gry strategiczne, ale równie dobrze mogą zająć się czymś zupełnie dla siebie nowym. Oficjalna zapowiedź projektu została zaplanowana na 12 czerwca. Wtedy odbędzie się konferencja PC Gaming Show.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie