Zmiany w Call of Duty: Modern Warfare III. NPC będą bystrzy, jak nigdy dotąd

Zmiany w Call of Duty: Modern Warfare III sprawią, że NPC będą mądrzejsi.
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Jeżeli kiedykolwiek zdarzało wam się narzekać na zachowania NPC w strzelankach, to mamy dla was dobrą wiadomość. Zmiany w Call of Duty: Modern Warfare III dotkną również i tego aspektu. Nasi towarzysze będą lepiej reagować na nasze działania.

W grach FPS mamy okazje do wykonywania przeróżnych zadań i obierania odmiennych taktyk. Czasami strzelamy, gdzie popadnie, innym razem wybieramy cichą drogę tak, aby nie zostać wykrytym. W Call of Duty: Modern Warfare III będziemy mieli sporo swobody w dobieraniu stylu gry. Co ciekawe, postacie niezależne będą żywo reagowały na nasze poczynania.

Chodzi o tzw. Misje Otwartej Walki. Ogromne mapy, samodzielny dobór rynsztunku i taktyki. Okazuje się, że zależnie od naszych działań, zmieniać się będzie zachowanie towarzyszy. Dla przykładu, Kapitan Price zmieni swój ton głosu, jeżeli zadania będziemy wykonywać po cichu. Inaczej odezwie się do nas, gdy wycelujemy do niego z karabinu, lub postanowimy bawić się w Rambo.

Musieliśmy dostosować narrację tak, aby miała sens w przypadku wszystkich tych różnych sytuacji i aby bohaterowie nadal reagowali zgodnie ze swoim charakterem.

Shelby Carleton, Game Writer w Sledgehammer Games

Zmiany w Call of Duty: Modern Warfare III okażą się zatem kluczowe, aby gracz uzyskał odpowiedni poziom immersji. Dzięki dostosowanym zachowaniom i tonowi głosów bohaterów nie spotka nas dziwaczna sytuacja w środku skradania. Wyobraźmy sobie, że podczas przemierzania zacienionych kątów, nasz kapitan wydziera się na cały głos, informując nas, że widzi wroga…

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie