Złote Globy - zdjęcie przedstawiające statuetki

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Złote Globy niezagrożone. Rozdanie nagród potwierdzone przez HFPA

HFPA potwierdza oficjalnie – Złote Globy 2022 jednak się odbędą. Nie będzie natomiast transmisji telewizyjnej z gali rozdania nagród.

Od początku 2021 roku odpowiedzialne za Złote Globy Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) borykało się z poważnym kryzysem wizerunkowym. Powodem były przede wszystkim oskarżenia o systemowy rasizm – stowarzyszenie miało nie przyjąć żadnych nowych czarnoskórych członków od 2002 roku. W wyniku powyższej sytuacji pod znakiem zapytania stanęło rozdanie przyznawanych właśnie przez HFPA Złotych Globów. Teraz już wiemy, że nagrody zostaną przyznane, nie będzie natomiast corocznej transmisji w telewizji NBC.

Stowarzyszenie nie poinformowało, jak dokładnie będzie wyglądać 79. już edycja Złotych Globów. Bez transmisji telewizyjnej można bowiem zrezygnować z oficjalnej gali, a w zamian jedynie ogłosić zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Miejmy nadzieję, że decyzje podjęte przez HFPA oznaczają koniec kryzysu w elitarnym stowarzyszeniu. Ostatecznie organizacja postanowiła walczyć z systemowymi nieprawidłowościami – m.in. uchwaliła nowy regulamin i przyjęła 21 nowych członków, w tym ciemnoskórych dziennikarzy.

Zanim jednak doczekamy lutowych Złotych Globów, sprawdźmy, co nowego na Netfliksie. Jak myślicie, czy któraś z październikowych premier ma szansę na wygraną?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się