Skradanka, horror, RPG i tajemnicze morderstwo. Nowy gameplay dobrze wróży Call of Cthulhu

Fani twórczości H.P. Lovecrafta mogą zacierać ręce. Call of Cthulhu prezentuje się naprawdę nieźle, a do tego zaoferuje rozbudowany mechanizm rozwoju bohatera.

W sieci pojawił się pięciominutowy fragment rozgrywki z Call of Cthulhu od studia Cyanide, lecz wygląda na to, że wydawca nie jest z tego powodu zbytnio zadowolony, ponieważ kolejne materiały są wyrzucane z YouTube. Poniżej znajdziecie działający jeszcze (w chwili publikacji newsa) link, zatem bez zbędnego zwlekania klikajcie Play.

Call of Cthulhu – data premiery to wciąż tajemnica

Gameplay prezentuje ponure nadmorskie miasteczko, w którym przyjdzie nam rozwiązać zagadkę morderstwa. Czuć gęsty klimat i nieufność mieszkańców, którzy z pewnością nie będą skłonni do zbytniej pomocy. Filmik pozwala również podejrzeć rozbudowany system rozwoju postaci, gdzie niczym w rasowym RPG rozdzielimy punkty doświadczenia (tutaj są to punkty charakteru), przypisując je do poszczególnych umiejętności. Nasza postać może rozwijać np. wiedzę na tematy medyczne oraz dotyczące okultyzmu. Czym wyższy wskaźnik, tym więcej informacji będziemy mogli zdobyć i wyłuskać z otaczającego nas świata. Dzięki punkcikom ulepszymy również perswazję, otwieranie zamków czy zdolność do… plotkowania.

Przypominamy, że data premiery Call of Cthulhu nie jest jeszcze sprecyzowana. Wiadomo tylko, że tytuł wyląduje w 2018 roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Call of Cthulhu to nowe dziecko studia Cyanide, czyli zespołu odpowiedzialnego m.in. za Styx: Master of Shadows. Przypominamy, że grę określono jako detektywistyczne RPG z elementami skradanki, oferującą półotwarty świat. Wszystko zostanie utrzymane w klimatach psychologicznego horroru. Gracze wcielą się w Edwarda Pierce’a, byłego weterana i prywatnego detektywa, a akcja zostanie przeniesiona do Bostonu w roku 1920. Pierce prowadzi tam dochodzenie w sprawie tragicznego i tajemniczego morderstwa Sary Hawkins i jej rodziny w Darkwater Island.

Call of Cthulhu – nowy gameplay:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.