Znany streamer nie może uwierzyć w to, jak niskie są przeciętne zarobki

Streamer nie wierzy w to, jak niskie są przeciętne zarobki
Newsy Rozrywka

Adin Ross to znany streamer na Twitchu, który nie miał pojęcia o tym, jak wyglądają średnie zarobki obywatela USA. Dla niego jest to szokująco mało.

Tak to jest, gdy mając 22 lata, staje się znanym i (zapewne) bogatym. Streamerzy to czasami “ludzie z innej rzeczywistości” – tak właśnie swojego znajomego ocenił gość w trakcie transmisji Adina Rossa.

Zarobki Amerykanina są… za niskie dla streamera?

Adin Ross stał się znany przez swoje uwielbienie i regularne streamowanie NBA 2K20, ale po wydaniu kolejnej części jego niepochlebna opinia stała się viralem. W ten prosty sposób trafił do kolektywu Clout Gang 2.0, który zrzesza różne internetowe osobistości. Poza tym jego dom dwa razy został “zeswattowany”, co jest niebezpieczną i zaskakująco popularną praktyką. Niemniej Rossa zna wielu widzów Twitcha.

Ostatnio jednak nie grał, a “po prostu rozmawiał” w trakcie transmisji na żywo ze swoim znajomym. Weszli w wątek o pieniądzach i zarobkach. Znajomy streamera powiedział, że większość ludzi nie kupi sobie nigdy Bugatti, na co Ross przyznał rację. Potem jednak zaczęło się coś znacznie dziwniejszego. Adin stwierdził, że przeciętny Amerykanin zarabia około 100 tysięcy dolarów rocznie. Jego kolega wyglądał, jakby streamer żartował, ale ten był śmiertelnie poważny. Potem wywiązała się następująca dyskusja:

– Jaka są przeciętne zarobki człowieka?

– Stary, pewnie bliżej 30-40 tysięcy dolarów.

– Niemożliwe! Zamknij się.

– Jesteś szalony?

– No co? Jakie są przeciętne zarobki?

– Stary, no 30-40 tysięcy dolarów.

– Cooooooo? To naprawdę 40 tysięcy?

słyszmy w dyskusji

Zaskoczenia raczej nie ma – osoba, która względnie młodo stała się popularna i nigdy nie imała się “klasycznej” formy pracy oraz nie zmagała się z problemami z pieniędzmi, raczej nie zdaje sobie sprawy z realiów. Oczywiście nie jestem tu uszczypliwy, a po prostu stwierdzam fakt – każdemu w życiu inaczej się powodzi. Co nie zmienia faktu, że aż tak skrajna nieznajomość sytuacji na rynku pracy wydała się wielu widzom kolejnym dowodem na “odrealnienie” streamera, jak to skwitował go znajomy.

Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że średnie zarobki w USA wynoszą bliżej 55 tysięcy. Dane nie dotyczą jednak osób samozatrudnionych. Mimo to, Adin Ross i tak dość mocno minął się z prawdą – o bagatela dwa razy tyle.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie