Zamieszanie z wymaganiami sprzętowymi Diablo II: Resurrected. Nie każdy uruchomi grę

Warcraft Mobile? Blizzard może przerobić kolejną legendarną markę
PC

Przeładowane serwery to niejedyny problem przy okazji premiery Diablo II: Resurrected. Okazuje się, że część starszych procesorów może w ogóle gry nie uruchomić, mimo że nie zostało to podane w minimalnych wymaganiach sprzętowych.

Blizzard ma w ostatnim czasie wyjątkowo ciężko. Chodzi tu oczywiście o wszelkiego rodzaju oskarżenia o toksyczną pracę w zespole czy nierzadko wątpliwe pomysły biznesowe (odświeżenie Warcrafta III). Tym razem dostało się odświeżonej wersji Diablo II, która przyjęta została całkiem nieźle w oczach recenzentów. Niestety, problemy i tak dotykają graczy chcących powrócić do świata Sanktuarium.

Diablo II: Resurrected z kolejnymi problemami

Diablo II: Resurrected okazało się problematyczne ze względu na zbyt duże zainteresowanie wśród fanów. Serwery nie działały, a na ekranie widniały wyłącznie komunikaty o błędach.

Niektórzy jednak mają jeszcze inne problemy, również natury technicznej. Mimo nie zawarcia stosownej informacji w wymaganiach sprzętowych okazało się, że starsze procesory niewspierające Advanced Vector Extensions (AVX) nie są w stanie uruchomić gry. AVX jest specjalnym rozszerzeniem stosowanym w procesorach Intela od 2011 roku. Twórcy już teraz przyznali, że doszło do zaskakującej pomyłki.

Pamiętaj, że jesteśmy tylko obsługą klienta – nie pracujemy nad samym silnikiem, więc nasz wgląd w wewnętrzne działanie jest ograniczony. Obsługa AVX nie miała być wymogiem gry, więc jeśli silnik tego wymaga, jest to nieoczekiwane.

Pracownik obsługi klienta Activision Blizzard

Po paru godzinach na oficjalnym forum studia przekazano, że patch jest w drodze. Nie wiemy jednak, kiedy może być dostępny do pobrania.

Choć teoretycznie procesory zawarte w minimalnych wymaganiach sprzętowych powinny z zasady obsługiwać AVX, warto upewnić się, czy nasz sprzęt spełnia ten wymóg. O tym, jak to sprawdzić, przeczytacie tutaj.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie