Założyciele CD Projektu na liście 100 najbogatszych Polaków. Z jakim majątkiem?

0 komentarzy

Żeby dostać się na prestiżową listę magazynu Forbes, trzeba posiadać przynajmniej 210 milionów złotych w aktywach biznesowych.

Co prawda obaj panowie nie znaleźli się w czołówce stawki, lecz na tej liście nawet ostatnie miejsce jest powodem do finansowej dumy. Michał Kiciński zajął 98 miejsce z majątkiem wartym 220 milionów złotych. Marcin Iwiński  uplasował się dwa oczka wyżej, na 96 miejscu. Jego majątek to 225 milionów złotych. Obaj znaleźli się w zestawieniu po raz pierwszy. Wspomnę tylko, że na pierwszym miejscu listy magazynu Forbes znalazł się biznesmen Jan Kulczyk z majątkiem 11,3 miliarda złotych.

Wracając do CD Projektu… Firma została założona w maju 1994 przez Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego. Od początku swojej działalności zajmowała się dystrybucją na polskim rynku oprogramowania na płytach CD-ROM. W 2012 roku firma zmieniła nazwę na cdp.pl, uruchamiając jednocześnie pod tym adresem sklep internetowy.

Z czym ich kojarzymy? Oczywiście z serią Wiedźmin, która powstaje w spółce zależnej od cdp.pl, czyli CD Projekt RED. Pierwsza część gry pojawiła się na rynku w 2007 roku. Otrzymała około 100 nagród i wyróżnień. W 2011 roku dostaliśmy kontynuację Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. W tym czekamy z niecierpliwością na Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się