Za mało survival horrorów? Zapowiedziano Outlast 2!

Trwają już prace nad sequelem.

Outlast stanowi połączenie survival horroru, przygodówki oraz gry akcji. Fabuła opowiada o zakładzie dla obłąkanych, który został po latach przekształcony w ośrodek badawczy. Wcielamy się w dziennikarza, który dostał wiadomość, że w owym miejscu wyrabiają się podejrzane rzeczy. Oczywiście z chęcią podejmujemy się dziennikarskiego śledztwa, a chwile później żałujemy, że postawiliśmy nogę w tym przeklętym miejscu.


Tak w skrócie można przedstawić zarys fabuły pierwszej części Outlast, która pojawiła się w zeszłym roku na PC, a w tym zawitała na konsolach PS4 oraz Xbox One. Teraz okazuje się, że twórcy, czyli studio Red Barrels, szykuje kontynuację!

Po wydaniu Outlast na Xboksa One przeanalizowaliśmy sytuację i doszliśmy do wniosku, że mamy potencjał, by stworzyć jeszcze jeden horror. Więc, możemy potwierdzić, że pracujemy aktualnie nad Outlast 2 – powiedział Philippe Morin z Red Barrels w wywiadzie dla serwisu Bloody Disgusting.

Zdradził również, że sequel rozegra się w tym samym uniwersum, choć zwiedzimy całkowicie nowe miejsca: Być może powrócimy kiedyś do Mount Massive Asylum, lecz w tej chwili mamy świeże pomysły oraz tematy, które chcemy wykorzystać. Wyjdzie z tego coś naprawdę wyjątkowego.

Niestety nie podano na razie ani daty premiery, ani platform docelowych. Jak wspominacie pierwszą część?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

4 Shares
Share4
+1
Tweet