Za Deus Ex: Mankind Divided na PC nie będzie odpowiadać Eidos Montreal

Właśnie potwierdzona została informacja, że komputerową wersję Deus Ex: Mankind Divided stworzy studio Nixxes Software. To dobra czy zła wiadomość?

Deus Ex: Mankind Divided ma zostać wydane na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC. Za konsolową wersję odpowiada Eidos Montreal, jednak komputerową tworzy Nixxes Software. Gracze jednak nie mają się co obawiać, ponieważ taka sama sytuacja była w przypadku Buntu Ludzkości. Wtedy też Nixxes Software było odpowiedzialne za wersję na PC, a konsolowe edycje tworzyło Eidos Montreal. Ponadto Nixxes Software jest producentem, który znany jest z tworzenia dobrych portów. Wcześniej stworzyło na komputery Tomb Raidera oraz Hitman: Rozgrzeszenie.

Dlaczego Eidos Montreal w ten sposób dzieli pracę? Warto podkreślić, że nie jest to nowy i odosobniony proceder w branży. Często po prostu jest tak, że w danym studiu nie ma wystarczającej liczby rąk do pracy, aby stworzyć kolejną wersję produkcji. Wtedy takie zadanie zleca się firmie zewnętrznej. A skoro Nixxes Software sprawdziło się w Buncie Ludzkości, powinno również dać radę w przypadku nadchodzącego Deus Exa.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.