Yooka-Laylee z datą premiery na PC, PS4 i Xbox One. Wersja Wii U anulowana

Yooka-Laylee z datą premiery na PC, PS4 i Xbox One. Wersja Wii U anulowana
Filmiki z gier Newsy PC PS4 Switch Wii U XOne

Studio Playtonic Games informuje, że gra platformowa Yooka-Laylee zadebiutuje na początku drugiego kwartału 2017 roku. Dokładna data premiery została wyznaczona na 11 kwietnia i dotyczy to wersji na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Co z Wii U? Niestety, posiadacze tego sprzętu muszą obejść się smakiem, ponieważ mimo wcześniejszych zapowiedzi gry na tę platformę, deweloperzy zmienili zdanie. Playtonic Games twierdzi, że podczas prac nad wersją Yooka-Laylee na Wii U pojawiły się niespodziewane problemy, których nie da się przeskoczyć. Ile w tym prawdy, a ile marketingu? Tego zapewne nigdy się nie dowiemy.

Zamiast tego deweloperzy chcą wydać Yooka-Laylee na Nintendo Switch, które pojawi się na rynku w marcu przyszłego roku. Nie potwierdzono jednak, czy kwietniowa data dotyczy również nowej platformy od Big N.

Gracze, którzy nie wspierali Yooka-Laylee na Kickstarterze (tak gra została sfinansowana) mogą już składać zamówienia przedpremierowe na ten tytuł, płacąc 40 euro, czyli około 180 zł. Kto złoży pre-order, otrzyma dostęp do Yooka-Laylee Toybox, czyli czegoś na wzór demo, gdzie zamiast poziomu z pełnej wersji gry pobiegamy po wyrywku otwartego świata i przetestujemy mechanikę rozgrywki.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie