XDefiant to hit od Ubisoftu. Pierwszy milion w parę godzin

XDefiant
Newsy PC PS5 Xbox Series

Trzeba przyznać, że wydanie gry XDefiant przez Ubisoft szybko okazało się być strzałem w dziesiątkę. Darmowa strzelanka sieciowa nie potrzebowała wiele czasu na przyciągnięcie do siebie milionów graczy. W zasadzie to pierwsza “bańka” pękła w ciągu zaledwie kilku godzin od momentu premiery. Kolejne dni przyniosły osiągnięcie kolejnego kamienia milowego. Jest naprawdę dobrze i warto pojawić się na serwerach.

Czy warto zagrać w XDefiant? Wychodzi na to, że tak

Najnowszą strzelankę sieciową od Ubisoftu często określano darmową alternatywą dla Call of Duty, która na dodatek może zagrozić kultowej serii Activision. Czy faktycznie gra francuskiego wydawcy ma wystarczająco dużo “tego czegoś”, aby przyciągnąć tłumy graczy na swoje serwery? Okazuje się, że tak. Potwierdzenie tego znaleźliśmy w najnowszych statystykach dotyczących gry. Te są naprawdę obiecujące.

Zaledwie 2,5 godziny potrzebowało XDefiant, aby osiągnąć próg 1 miliona aktywnych graczy. To naprawdę świetny wynik, a im dalej w las, tym drzew graczy coraz więcej. W zaledwie dwa dni od premiery w grze zameldowało się ponad 3 miliony aktywnych graczy. Nie wiemy, ilu z nich zostanie z produkcją na dłużej. Pewnym jest jednak, że gra wzbudziła duże zainteresowanie i twórcy na pewno mają nad czym pracować.

Zoabcz: Czy Ubisoft pokona Call of Duty?

Na co trzeba zwrócić uwagę to fakt, że liczby te dotyczą jedynie wydania pecetowego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby rozgrywkę rozpocząć również na konsolach PlayStation i Xbox. Gra jest dostępna od 21 maja i coś mi podpowiada, że warto śledzić jej losy.

Źródło: insider-gaming.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie