Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Series X się przegrzewa? Nie wierzcie plotkom

Niektóre portale donoszą, że Xbox Series X ma problemy z chłodzeniem. Okazuje się, że informacje te zostały bardzo wyolbrzymione i są efektem nieporozumienia.

Plotki bywają pomocne, jednak powodują często bardzo niefortunne nieporozumienia. Ofiarą nieudanej zabawy w „głuchy telefon” padł tym razem Xbox Series X.

Niektóre strony branżowe zaczęły głosić wieść, jakoby nowa konsola Microsoftu rozgrzewała się do nieprzyzwoicie wysokich temperatur. Informacja miała pochodzić z podcastu The Giant Beastcast.

Jeff Bakalar, współprowadzący show, miał powiedzieć, że dysk XSX poparzył go w rękę. Co więcej, dziennikarz wydał na swoim Twitterze sprostowanie tych informacji.

Podsumowując, dysk do XSX owszem, robi się ciepły w trakcie rozgrywki, jednak nie do tego stopnia, aby poparzyć użytkownika.

Przedstawione przez kilka portali informacje są zwykłą nadinterpretacją. Choć wiemy, że sama konsola nie osiąga zawrotnych temperatur, to według Jeffa wciąż emituje sporo ciepła. Czy oznacza to, że czeka nas powtórka z RROD? Cóż, nie do końca.

Jez Corden, redaktor Windows Central, jednoznacznie stwierdził, że XSX z pewnością nie będzie sprawiał podobnych problemów, co jego poprzednicy.

Choć dziennikarze mogli nieco uspokoić graczy, to na potwierdzenie tych informacji lepiej poczekać do premiery konsoli. Wiele problemów ze sprzętem wychodzi na jaw dopiero po dłuższym użytkowaniu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się