Wiele oczekiwanych nowości trafi na Xboksy. Microsoft zapowiada sporą aktualizację

Konsola Xbox Series X za 1994 zł w Empiku
Newsy Xbox Series

Microsoft uchylił rąbka tajemnicy w sprawie wielkiej i oczekiwanej aktualizacji konsol Xbox. Dostaniemy wiele funkcji, o których warto wiedzieć.

W lipcu na świat wyszła dość niespodziewana aktualizacja systemów Xbox Series. Największa zmiana dotyczyła znacznie przebudowanego interfejsu użytkownika, który teraz mocno kojarzy się z… PS5. To jednak nic złego, bo faktycznie jest o wiele lepiej. Na horyzoncie jest jednak jeszcze jeden update i to jaki!

Nowości w Xbox – wrześniowa aktualizacja 2023

Wrześniowa aktualizacja Xbox ma dostarczyć sporo funkcji, o których być może nie wiedzieliście, że są tak potrzebne. Bodaj jedna z największych dotyczy nowego narzędzia w Discordzie. Teraz gracze będą mogli udostępniać streamy z gier, w które grają. Dobra, trochę ściemniam – najważniejszą nowością dla Xbox Series X i S jest wsparcie dla VRR (Variable Refresh Rate), o które zapewne wielu z Was prosiło od dawna.

Zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) pozwala telewizorowi lub monitorowi dynamicznie dostosowywać częstotliwość odświeżania w oparciu o liczbę klatek na sekundę wyświetlanej zawartości, aby zapewnić płynne, wolne od artefaktów wrażenia podczas gry. Jeśli jednak używasz konsoli Xbox Series X/S do rozrywki, nie zawsze możesz chcieć mieć włączoną funkcję VRR.

– informuje Microsoft

Z innych nowości pojawi się też możliwość parowania akcesoriów z konsolą bez potrzeby fizycznego wciskania przycisku “Paruj”. Zamiast tego skorzystamy z opcji “Connect a Device” w aplikacji Xbox Accessories. Funkcja ta była w fazie testów od dawna, więc spodziewam się, że będzie działać idealnie na premierę łatki.

Będziemy również mogli poprosić o dołączenie do sesji znajomego, pojawi się specjalna karta “Nagrody”, dodane zostaną powiadomienia związane z grami na naszej liście życzeń i ułatwione będzie zgłaszanie nagrań rozmów głosowych. Jeżeli nie będzie tak “felerne” jak ostatnia kontrowersyjna sytuacja z banem od Microsoftu, to dobrze.

Jeśli wciąż nie posiadacie konsoli Xbox i chcielibyście się w nią zaopatrzeć – nie mam dobrych wieści. Firma jest pewna, że konsole już nie stanieją.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie