Tanio to już było. Szef Xbox mówi, że konsole już nie potanieją

To już koniec konsol - twierdzi były szef Xbox | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5 Xbox Series

Szef Xbox Phil Spencer jednoznacznie wyjaśnił, że nie ma sensu spodziewać się większych obniżek cen konsol obecnej generacji.

W Europie znów mają pojawić się spore obniżki na PlayStation 5. Wielu uważa, że jest to bezpośrednio związane z rychłą zapowiedzią edycji Slim urządzenia. Cześć graczy zastanawia się jednak, czy jest sens kupować teraz ten sprzęt. W końcu być może w krótkim czasie stanieje on jeszcze bardziej. Szef Xbox twierdzi jednak coś zupełnie przeciwnego i radzi, aby kupować teraz, bo taniej to nie będzie.

Tanio było, inaczej nie będzie – mówi szef Xbox

W rozmowie z Eurogamerem Phil Spencer został zapytany o możliwość sprzedawania Xbox Series X po niższej cenie. W końcu komponenty w miarę rozwoju generacji tanieją, więc teoretycznie produkcja też może. To z kolei przełożyłoby się na niższe ceny w sklepach. Teoretycznie, bo w praktyce Spencer zaznacza, że nic takiego się nie stanie.

Ceny nie spadną. Widzimy to teraz i dlatego stworzyliśmy Xbox Series S. Wiem, że pojawia się mnóstwo pytań w stylu “po co to?”. Chcieliśmy się upewnić, że mamy konsolę poniżej 300 dolarów, ponieważ chcemy się rozwijać i uważamy, że podstawowy poziom cenowy dla wielu nowych rodzin lub graczy wchodzących na rynek będzie ważny.

– wyjaśnia Phil Spencer, szef Xbox

Spencer podkreśla, że “nie można zacząć od konsoli za 500 dolarów w przeświadczeniu, że w końcu spadnie do 200 dolarów” i nie ma nawet sensu na to liczyć. Daje tym samym do zrozumienia, że obecna generacja nie będzie tańsza, niż jest aktualnie. Mogą się, rzecz jasna, pojawiać promocje, ale one też niekoniecznie cokolwiek dadzą. Jego zdaniem ceny konsol są obecnie “stabilne”. Nie jest to do końca prawda, bo aktualnie za PS5 i Xbox Series X trzeba płacić więcej niż w dniu ich debiutu.

Szef Xbox opiera się na teorii o coraz mniejszym obowiązywaniu tzw. prawa Moore’a. Jest to zasada, wedle której “ekonomicznie optymalna liczba tranzystorów w układzie scalonym zwiększa się w kolejnych latach zgodnie z trendem wykładniczym”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie