Xbox z kompletnie przebudowanym interfejsem. Teraz przypomina bardziej… PS5

Xbox dostał kompletne odświeżenie interfejsu. Wygląda jak PS5
Newsy Xbox Series XOne

Xbox wygląda znacznie bardziej jak PS5. Przynajmniej takie wrażenie można odnieść po sprawdzeniu zmian w menu głównym konsoli. Co się dokładnie zmieniło?

Nie wiem, czy to wyraźne inspiracje, czy po prostu nowy “standard” w kwestii projektowania interfejsów multimedialnych, ale nowe menu Xbox Series X i S oraz XOne przypomina bardziej menu z PS5. Ciężko stwierdzić, czy Microsoft zapatrzył się w konkurencję, ale to zdecydowanie zmiany na plus. Przynajmniej na papierze, bo kluczową kwestią jest przetestowania zmian przez graczy. Aktualizacja będzie wydawana systematycznie, w ciągu najbliższych tygodni.

Xbox wygląda bardziej jak PlayStation, ale to dobrze

Na blogu Xbox pojawił się nowy wpis podsumowujący zmiany w menu głównym konsoli od Microsoftu. Pierwsze odświeżenie, które widać już od razu, to zmieniające się tło pulpitu w zależności od tego, jaką grę obecnie podświetliliśmy. Tak – to jawna inspiracja pomysłem Sony, czego nie sposób nie dostrzec. Ogółem cały panel Home wygląda teraz nieco bardziej elegancko, stonowanie i w teorii bardziej przyjaźnie. Bardziej jak… no, menu PlayStation właśnie.

Na górze ekranu widać teraz nowe skróty, w tym jeden dedykowany do Xbox Game Pass, dzięki czemu szybciej powinniśmy dostać się do katalogu usługi. Jest tam też opcja “szukaj”, Microsoft Store, panel ustawień i biblioteka gier. Podobno poprawiono sugerowanie nowych gier, które teraz mają być lepiej dostosowane do naszych preferencji. Znalazło się także miejsce na wielce oczekiwaną grupę “ulubione”, do której dodać możemy gry i programy.

Z najważniejszych zmian trzeba też wymienić specjalną sekcję dedykowaną programom multimedialnym. Microsoft wyraźnie stawia również na Xbox Game Pass, skoro w menu znalazło się miejsce na wybrane najnowsze gry dostępne w abonamencie. Ogółem te zmiany wydają się zdecydowanie na plus, ale poczekamy, aż i my i wszyscy gracze sami wydadzą werdykt.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie