Xbox zbanował znanego gracza za screenshot sprzed 8 lat? Pierwsza ofiara nowego systemu

Xbox zbanował znanego gracza za screenshot sprzed 8 lat
Newsy Xbox Series XOne

Xbox niedawno wystartował z nowym systemem kar i przewinień. Wychodzi jednak na to, że nie wszystko działa tak idealnie, skoro uwzględnia on nawet tak stare przewinienia.

Niedawno Microsoft pochwalił się nowym i ulepszonym systemem karania graczy Xbox, którzy nie stosują się do wytycznych społeczności lub regulaminów usług firmy. W praktyce oznacza to po prostu nieco bardziej przejrzyste dla społeczności kary. Te można otrzymać m.in. za obraźliwą nazwę konta, zdjęcia, nieodpowiednie zachowanie w grze lub na czacie czy nawet, jak się okazuje, screeny o nieodpowiedniej tematyce. Gracze mogą we własnym profilu znaleźć konkretne nałożone na nich kary – łacznie do ośmiu. Każdy z nich pozostaje na koncie na sześć miesięcy i skutkuje m.in. blokadą funkcji społecznościowych na coraz dłuższy czas.

Xbox banuje za stare przewinienia

Jedną z pierwszych ofiar nowego systemu jest jednak nie kto inny jak Stallion83. To bardzo znana persona wśród graczy Xboksa, bo jako pierwszy wbił milion, a później także i dwa miliony na liczniku gamerscore. Wydawać by się mogło, że jest on więc w pewien sposób chroniony przed niektórymi rzeczami, które mogą zdarzyć się pozostałym graczom. Niestety dziwne zachowanie systemu Enforcement Strike System przydarzyło się i jemu.

Zespół ds. bezpieczeństwa Xbox stwierdził, że niedawne zachowanie profilu Xbox opartego na adresie e-mail użytkownika naruszyło jeden lub więcej warunków Standardów społeczności Xbox, lub Umowy o świadczenie usług Microsoft. O naruszeniu poinformowały nas skargi innych graczy lub zostało ono wykryte w trakcie moderowania usługi Xbox. Członkowie zespołu Xbox sprawdzili dowody naruszenia i wyciągnęli odpowiednie konsekwencje.

– takiego maila otrzymał Stallion83

Stallion nie wiedział, o co tak naprawdę chodzi i czemu dostał bana na funkcje społecznościowe platformy. Jest jednak na tyle znaną personą, że najwyraźniej udało mu się zdobyć nieco więcej informacji. W kolejnym tweecie wyjaśnia, że chodzi o screena… sprzed 8 lat. Ten przez cały czas widoczny był w profilu gracza, wśród setek innych obrazków.

Xbox zbanował mnie za 8-letni zrzut ekranu, który został zakopany w moich screenach z Saints Row 4, najprawdopodobniej. Chociaż nie mogę być w 100% pewien. Chciałbym wiedzieć, co to był za zrzut, by móc się nim podzielić, ale już go nie ma. Moja rada: wyczyśćcie te zrzuty.

– informuje na Twitterze gracz

Nie wiemy niestety, czego dotyczył ten screen, co przedstawiał i w jaki sposób mógłby naruszać standardy społeczności. Chodzi jednak o Saint’s Row 4, czyli grę, która na każdym kroku mogła szokować i prezentować co najmniej “dwuznaczne” obrazki. Co ciekawe, niedawno podobnie kuriozalna sytuacja przydarzyła się jednemu z graczy na Steam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie