Xbox Series X zobaczymy na E3. Phil Spencer potwierdza udział Microsoftu

Szef Xboksa potwierdził właśnie obecność Microsoftu w czerwcowym wydarzeniu. Wygląda więc na to, że podczas E3 poznamy więcej szczegółów na temat Series X.

Historia lubi się powtarzać: tak jak to miało miejsce w tamtym roku, tuż po ogłoszeniu przez Sony informacji o rezygnacji z udziału w targach Phil Spencer publikuje na Twitterze wiadomość, w której zapewnia fanów marki o obecności Microsoftu na największym branżowym wydarzeniu na świecie.

Wiele wskazuje więc na to, że o ile Microsoft nie zorganizuje specjalnych pokazów jeszcze przed E3, to właśnie podczas czerwcowej imprezy zostaną ogłoszone istotne informacje dotyczące Series X, takie jak cena, dokładna data premiery czy gry startowe na konsolę.

Osoby, które miały nadzieję, że na E3 zobaczą PS5, mogą czuć się zawiedzione – w ostatniej rozmowie z serwisem GamesIndustry.biz rzecznik prasowy Sony Interactive Entertainment potwierdza krążące w mediach pogłoski: Sony ponownie rezygnuje z udziału w tegorocznej imprezie w Los Angeles. Powodem decyzji jest rzekoma sprzeczność wizji organizacji E3 i planów Sony na bieżący rok.

Zarówno PS5, jak i Xbox Series X, trafią do graczy już pod koniec 2020. Gry z wyłącznością dla next-gena Sony pojawią się już z datą premiery konsoli; natomiast fani Xboksa będą musieli jeszcze trochę poczekać na exclusive’y.

Targi E3 odbędą się 6-9 czerwca 2020 w Los Angeles.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: