PS5 i Switch odsunięte w cień. Xbox Series S zdominował sprzedaż konsol w Black Friday

Xbox Series S będą szybsze. Nadchodząca aktualizacji pomoże wydajności
Xbox Series S

Która konsola okazała się hitem sprzedaży w Black Friday? Wbrew pozorom to wcale nie PS5 czy niezwykle popularny Switch, a… Xbox Series S.

„Mniejsza” wersja Xbox’a od Microsoftu pokonała swoich „większych” braci i kuzynów.

Xbox Series S hitem sprzedaży

Co ciekawego zakupiliście w trakcie Black Friday? Może udało Wam się zdobyć jakąś konsolę na przecenie? Zapewne spora część z Was polowała na jakieś fajne oferty na PS5, inni szukali opłacalnego Switcha albo nawet Xbox Series X. Okazuje się, że największym powodzeniem cieszył się jednak Xbox Series S.

Adobe Digital Economy Index zebrało statystyki z ponad biliona wejść na strony sklepów internetowych oraz dane od około tysiąca sprzedawców (za Kotaku). Wszystkie te informacje udowodniły, że największym powodzeniem w Black Friday cieszył się właśnie XSS.

Zaskakujące? Nie do końca. Nintendo Switch jest dość specyficzną konsolą, która nie trafi do każdego, a PS5 wciąż ma problemy z dostępnością. Xbox Series X oferuje możliwość grania w te same tytuły, co XSS, ale w nieco lepszych warunkach. Jest jednak przy tym sporo droższy. Niektóre promocje na XSS umożliwiały nabycie konsoli ze sporym rabatem, a wielu graczy zdecydowało się z nich skorzystać.

XSS oferuje przecież możliwość grania w najnowsze tytuły za naprawdę rozsądną cenę. Dorzucając do tego wsteczną kompatybilność i przebogatą ofertę Xbox Game Pass rysuje się nam kształt opłacalnego sprzętu. Nic dziwnego, że „mniejszy” Xbox nowej generacji okazał się takim hitem.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie