Xbox Series S przebiło sprzedażą Series X w niektórych regionach, ale to PS5 wciąż króluje

Xbox Series S przebiło sprzedażą Series X w niektórych regionach, ale to PS5 wciąż króluje
PS5 Xbox Series Xbox Series S

Najnowsza generacja wydaje się wielką wygraną dla Sony. Niemniej Microsoft również nie powinien narzekać. „Mniejszy” Xbox Series S wygrywa z Series X.

Niespodziewane? Zależy. Z pewnością jednak nie dla Phila Spencera.

Xbox Series S wygrywa z Series X

Microsoft raczej nie może zbytnio mówić o olbrzymiej popularności swojej nowej generacji. Jasne, Xbox Series X i S sprzedają się nieźle, ale cały czas „przegrywają” z konkurencją od Sony. Szacuje się, że PlayStation 5 znalazło około dwukrotnie więcej nabywców niż sprzęt od MS.

To jednak nie znaczy, że gigant z Redmond powinien się smucić. Microsoft od dawna stawia na swoje Xbox Game Pass. Subskrypcja okazuje się przyciągać tłumy chętnych na skosztowanie świetnych premierowych tytułów. Dlatego też Xbox Series S może cieszyć się większą popularnością niż jego „większy” braciszek. No, przynajmniej w niektórych „kluczowych” regionach.

Dane pochodzą z Ampere Analysis. Badacze rynku zwracają uwagę na to, że XSS przebija swoją popularnością Series X. Z jednej strony – konsola wyraźnie oferuje gorsze osiągi, ale jest o wiele tańsza. W Polsce XSS znajdziemy już za 1400-1500 zł, a XSX kosztuje nawet dwukrotnie więcej. Dzięki temu „mniejsza” wersja stanowi całkiem opłacalną maszynkę do pogrania sobie w tytuły dostępne w XGP. No i jest dobrą, dość tanią alternatywą dla graczy, którym nie zależy na wodotryskach.

Phil Spencer już wcześniej oznajmiał, że sprzedaż XSS przebije XSX w ciągu cyklu życia tej rodziny sprzętu gamingowego. Co ciekawe, PS5, choć wygrywa, to jednak znacznie popularniejsza jest tu wersja „pełna”, z napędem.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie