Xbox Series po raz pierwszy pokonały PS5 w Europie

Twórcy PS5 (PlayStation) kontra Xbox
PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

W sieci pojawiły się nowe wyniki sprzedaży konsol. Wskazują one, że Xbox Series po raz pierwszy pokonało PS5 pod względem sprzedanych sztuk w Europie.

W lutym sprzedano więcej konsol Xbox Series X oraz S względem PlayStation 5 – wskazuje GamesIndustry.biz. Trzeba jednak zaznaczyć, że opublikowane dane dotyczą 10 krajów w Europie, z wyłączeniem Wielkiej Brytanii i Niemiec, a sprzedaż konsol Sony i Microsoftu nadal nie mogła równać się z Nintendo Switch.

Na wygraną konsol Xbox w lutym miała wpłynąć dostępność sprzętów. Xbox Series S są dostępne do kupienia bez dużych problemów, co pomogło Microsoftowi w przebiciu swojej największej konkurencji pod względem sprzedaży. Gracze najwyraźniej bardzo chętnie kupują najmniej zaawansowaną, ale też najtańszą konsolę bieżącej generacji.

Jeśli chodzi o dostępność PS5, zarówno w Polsce jak i na świecie sytuacja jest kiepska. Najnowsza konsole Sony są rozchwytywane, ale tylko wtedy, kiedy jakimś cudem pojawią się na sklepowych półkach. A nie zdarza się to często.

Jeśli polujecie na konsole bieżącej generacji, koniecznie śledźcie nasz dział z promocjami. Udostępniamy tam dostępne oferty w chwili, kiedy pojawiają się w polskich elektromarketach. Ostatnio coraz trudniej kupić PS5.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie