Microsoft oficjalnie podnosi ceny Xbox Series X i S w kolejnym regionie

Xbox Series X i S będą droższe. Na razie tylko w jednym regionie
Newsy Xbox Series

Już od 17 lutego 2023 roku, Japończycy mogą spodziewać się podniesienia cen za Xbox Series X i S. Firma nieuchronnie robi to, za co wcześniej krytykowano Sony.

MS raczej nie może za bardzo konkurować z PlayStation, ale prawa rynku są nieubłagane i nie widzę innej możliwości niż nieuchronna podwyżka cen. Tylko czy dotrze ona do Polski?

Xbox Series X i S droższe w Japonii

Jak podaje serwis Gematsu, gracze w Japonii będą musieli już niedługo przygotować więcej pieniędzy, jeżeli zechcą kupić Xbox Series X lub S. Konsole od „zielonych” nigdy nie cieszyły się w tamtym kraju jakąś szczególnie wysoką popularnością, ale obecna generacja nie radzi sobie wcale źle. Czy jednak wyższe ceny przełożą się na popyt? Niekoniecznie – Sony zrobiło to samo już wcześniej, a sytuacja z dostępnością PS5 wcale się szczególnie nie poprawiła. Teraz jest już lepiej, ale nie jest to zasługa podwyżki cen.

Ile wyniosą nowe ceny? Xbox Series X podrożeje z do 59 978 jenów (wcześniej było to 54 978 jenów), a Xbox Series S z 32 278 jenów do 37 978 jenów. Na polskie złotówki nie ma za bardzo sensu tego przeliczać, ale aby lepiej zobrazować sytuację – XSX kosztuje 1 998,89 zł (wcześniej 1 832,69 zł), a XSS – 1 265,70 zł (zamiast 1 076,18 złotych). Teoretycznie różnica jest więc spora, bo wynosi w okolicach 150 zł w obu przypadkach.

Po dokładnej ocenie kondycji rynku w Japonii, zdecydowaliśmy się na zmianę sugerowanej ceny detalicznej konsol Xbox w tym kraju. Regularnie oceniamy wpływ lokalnych cen, aby zachować rozsądną spójność w poszczególnych regionach. Ta zmiana cen ma wpływ na naszych klientów i była trudną decyzją do podjęcia, ale w przyszłości będziemy nadal zapewniać najwyższej jakości wrażenia z gry na konsoli Xbox, których oczekują nasi klienci.

– tłumaczy Microsoft

Czy więc oznacza to, że podwyżki cen zbliżają się także w innych regionach? Teoretycznie jest to pewne, a w praktyce – nie ma sensu zbyt wcześnie wyrokować. Wcześniej w tym roku podniesiono cenę za Xboksy bieżącej generacji w Indiach. Dodajmy, że firma już przedtem nieznacznie podniosła ceny za swój sprzęt. Podrożały również gry od Microsoftu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie