Przecieki PS5 Pro są prawdziwe. Sony nie żartuje z mocą i datą premiery

PS5 Pro w nowych szczegółach | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Dziś pisaliśmy o najnowszych przeciekach dotyczących konsoli PS5 Pro. W sieci pojawiła się szczegółowa specyfikacja konsoli wraz z danymi na temat wzrostu mocy. Teraz okazuje się, że informacje te są prawdziwe — tak przynajmniej twierdzą anonimowe osoby związane z Sony. Jeżeli taki sprzęt wam odpowiada, to powinniście już szykować portfele. Premiera nowego PlayStation odbędzie się najpewniej niedługo.

PS5 Pro – przecieki jednak prawdziwe?

Coraz więcej mówi się o PS5 Pro, lecz mniej w tym wszystkim ogólników, a znacznie bardziej informacje skupione są wokół konkretnych danych. Tak też było po ostatnim wycieku, który wyjawił nam specyfikację konsoli. W naszym tekście znajdziecie m.in. dane dotyczące procesora nowego PlayStation, jego mocy, jak również szczegóły dotyczące lepszego dźwięku. W dużym skrócie konsola Sony będzie znacznie mocniejsza od podstawowego PS5 i zapewni widoczny wzrost wydajności.

Do tej pory były to jednak informacje “nieoficjalne”, dlatego mogliśmy traktować je z dystansem. To się jednak zmieniło — przynajmniej teoretycznie. Jak podaje portal Insider Gaming, opublikowana specyfikacja konsoli jest prawdziwa. Potwierdzić ją miały osoby związane z Sony, które mają coś wspólnego z nowym sprzętem. Z uwagi na brak autoryzacji do udzielania takich informacji pozostały anonimowe.

Kup sobie PS5 Slim!

Wszelkie dane, jak i cała dokumentacja miały pochodzić z oficjalnych plików z portalu dla deweloperów PlayStation. Te informacje zostały rozesłane w ostatnich dniach do wieloletnich dewów z zewnętrznych studiów, którzy przygotowują gry na konsole Sony. Co nas czeka w nowej konsoli?

  • Poprawiona pamięć 576 GB/s (18 GT/s)
  • Taktowanie procesora 3.85 GHz
  • Wydajność układu graficznego większa o 45%
  • 33,5 TFLOPS
  • Nawet 3-krotnie lepszy Ray-tracing
  • 30 WGP z wyspecjalizowanymi shaderami BVH8
  • Lepszy dźwięk – wydajność większa o 35%

Na koniec najważniejsze, czyli data premiery. Kiedy wyjdzie nowe PlayStation? Dotychczasowe informacje sugerowały premierę jeszcze w 2024 roku i… wiele wskazuje na to, że termin ten zostanie dotrzymany. Przynajmniej taki cel ma Sony. Firma chciałaby dostarczyć produkt jeszcze w tym roku i sporo wskazuje na to, że konsola pojawi się w sprzedaży w okresie przedświątecznym. Cóż, brzmi to jak idealny prezent do znalezienia pod choinką. No i najlepsza opcja do zagrania w nadchodzące GTA VI. Choć to pewnie nie jedyna gra, w którą zagramy.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie