Xbox Game Pass dostanie kolejną wartą uwagi grę. Tym razem coś dla fanów soulslike

nowa gra w Xbox Game Pass
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Xbox Game Pass regularnie wzbogaca się o nowe pozycje. Kolejną perełką może okazać się niezależna gra soulslike, którą stworzył… jeden deweloper.

Gratulujemy i już nie możemy doczekać się jej samodzielnego sprawdzenia.

Xbox Game Pass z grą dla fanów soulslike

Niedawno pisaliśmy o paru nowych pozycjach, które trafiły do katalogu flagowej usługi Microsoftu. Dostaliśmy m.in. parę tytułów od EA, a także świetny kryminał osadzony w prawdziwym świecie. To jednak nie wszystko, bo w kwietniu dostaniemy jeszcze parę pozycji. Jedna z nich ukaże się 28 kwietnia i wydaje się świetną propozycją dla fanów soulsów.

Mowa bowiem o grze Unsouled, czyli action RPG w klimacie gier od From Software. Spodziewajmy się więc wyśrubowanego poziomu trudności, powtarzania tych samych sekwencji, wyraźnego postawienia na elementy RPG oraz sporo walk z bossami. Unsouled imponuje również tym, iż gra powstała za sprawą… zaledwie jednej osoby. Warto mieć to z tyłu głowy, gdy już zajmiemy się ogrywaniem pozycji.

Unsouled zabiera nas do kolejnego fantastycznego świata, w którym przyjdzie nam wcielić się w księcia z upadłego królestwa. Potrafi on absorbować dusze zmarłych, dzięki czemu rośnie w siłę. Nie oznacza to, że będzie łatwo – walki są raczej szybkie, a wiele zależy od naszego timingu.

Unsouled ukazało się już wcześniej na Steam, gdzie obecnie znajduje się w formie wczesnego dostępu. Gracze chwalą pozycję, choć trzeba przyznać, iż nie jest jakoś bardzo popularna. Być może dostępność w XGP jej się przysłuży. Swoją drogą znamy również pierwszą grę, która trafi do nas w maju!

Zapewne spora część graczy nie do końca jest zadowolona z „mniejszych” gier, które ostatnio oddaje na nasze dyski Microsoft. Warto jednak pamiętać, że wszelkie pozycje indie stanowią świetną alternatywę dla większych gier. W końcu pomiędzy kolejnymi bossami w Elden Ring czy poznawaniem bogatej krainy w Horizon Forbidden West warto chwilowo się zatrzymać i zagłębić w autorski, pełen nierzadko wyjątkowych pomysłów, pikselowy świat stworzony przez początkujących.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie