Poznaliśmy pierwszą majową grę z Xbox Game Pass. Cyberpunkowa przyszłość jednak nie taka kolorowa

Xbox Game Pass - Citizen Sleeper
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

W tym tygodniu poznaliśmy pierwsze zestawienie gier przewidzianych na kwietniową ofertę Xbox Game Pass. Choć powinno nas czekać jeszcze drugie ogłoszenie z produkcjami przewidzianymi na ten miesiąc, autorzy Citizen Sleeper już zdradzili swoje plany na maj.

Twórcy Citizen Sleeper ogłosili na Twitterze nareszcie datę debiutu swojej produkcji. Gra ukaże się już 5 maja na PC, Nintendo Switch, Xbox One oraz Xbox Series X i S. Od premiery tytuł będzie także dostępny w Game Passie, co czyni go pierwszą oficjalną pozycją z majowej oferty usługi Microsoftu.

W Citizen Sleeper gracze wcielają się w tytułowego bohatera, będącego sztuczną inteligencją zamkniętą w sztucznym ciele. Ten ucieka na stację kosmiczną, by ukryć się przed swoim byłym pracodawcą. Kosmiczna baza ma być dla niego zbawieniem pełnym podobnych mu osób. Niestety, jego ciało nie pozwoli mu przeżyć za długo, a jego prześladowca ciągle na niego poluje.

Jeśli poradniki do papierowych RPG-ów nie są Wam obce, omawiana produkcja powinna przypaść Wam do gustu. To właśnie na nich twórcy z Jump Over The Age wzorują się przy tworzeniu swojego najnowszego dzieła. W związku z tym nie brakuje rzucania kośćmi i zmiennych wydarzeń w zależności od wylosowanych wyników.

Zdecydowanie wartym uwagi jest styl, który towarzyszy produkcji. Kosmos, cyberpunk i lekko neonowe, lecz jednocześnie „brudne”, barwy sprawiają, że zdecydowanie Citizen Sleeper wyróżnia się na tle konkurencji. Szczególnie podobają mi się grafiki przedstawiające bohaterów, które wyglądają jak narysowane na kartce przy pomocy specjalistycznych flamastrów i długopisów.

Przypominam, że znane są już pierwsze kwietniowe gry przewidziane do wzbogacenia usługi Xbox Game Pass. Wśród nich znalazło się wiele ciekawych produkcji o najróżniejszych gatunkach, więc jest spora szansa, ze przynajmniej jedną z nich się zainteresujecie. News z ogłoszeniem znajdziecie w tym miejscu.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie