Xbox Game Pass z kolejnymi nowymi grami. Zagramy już od dzisiaj

Chinatown-Detective-Agency Xbox Game Pass nowe gry kwiecień 2022
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Do Xbox Game Pass trafiły kolejne cztery nowe pozycje. Największą premierą jest cyberpunkowa gra detektywistyczna, ale nie zabrakło też innych hitów.

MIcrosoft stawia na XGP i to widać – co chwilę dostajemy nowe pozycje do katalogu.

Xbox Game Pass – nowe gry już od dzisiaj

Niedawno pisaliśmy o pierwszym zestawie gier, które w kwietniu 2022 roku trafiły do XGP. Teraz flagowa usługa Microsoftu wzbogaciła się o kolejne warte uwagi pozycje. Nie ma się co dziwić, że firma nie przestaje wspierać swojego głównego atutu i zarazem argumentu do walki z PlayStation.

Niestety, jedyną „prawdziwą” nowością jest niezależna gra detektywistyczna. Reszta to tak naprawdę znane już nam wszystkim pozycji, które w katalogu znajdują się od dawna. Dopiero teraz trafiły jednak do usługi chmury, która akurat nie cieszy się aż takim zainteresowaniem graczy. A trochę szkoda, bo „dobrych chmur” na rynku nie jest zbyt wiele. Xbox Cloud Gaming jest więc tutaj naprawdę fajną alternatywą, która faktycznie daje radę.

Lista nowości w Xbox Game Pass:

  • Chinatown Detective Agency (Chmura, PC oraz Xbox)
  • Dragon Age II (Chmura)
  • Plants vs Zombies: Garden Warfare (Chmura)
  • Star Wars Squadrons (Chmura) 

Mamy tu więc do czynienia z rozwijaniem oferty gier w chmurze, tym razem opartą przede wszystkim na produkcje EA. Warto wspomnieć, że w abonamencie XGP zawiera się również EA Play, dzięki czemu mamy znacznie więcej świetnych gier do dyspozycji.

O Chinatown Detective Agency pisaliśmy już wcześniej, gdyż zrobił na nas wrażenie pomysł deweloperów. Jest to bowiem detektywistyczna gra przygodowa, która wymaga od nas grzebania nie tylko w samej grze, ale i poza nią. Oznacza to, że wzorem kultowego Carmen Sandiego nierzadko skierujemy się w stronę rzeczywistego świata, w celu odnalezienia poszlak i wskazówek. Sprytne, fajne i z pewnością nie zaszkodzi wypróbować tej gry, skoro dostępna jest w ramach oferty Xboxa. Swoją drogą – znamy też pierwszą grę, która zawita do XGP w maju!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie