Xbox Game Pass będzie jeszcze droższy. Szef Xbox zapowiada podwyżki cen

Xbox Game Pass będzie jeszcze droższy - obiecuje szef Xbox
Newsy PC Xbox Series XOne

Xbox Game Pass będzie droższy, bo podwyżka jest “nieunikniona” – twierdzi szef Xbox, Phil Spencer. Wygląda na to, że powinniśmy szykować się na kolejne podwyżki.

Niedawno abonament Xbox Game Pass podrożał, choć różnica w cenie nie jest jakoś wielce szokująca. Niemniej z flagową usługą Xboksa jest jak z samymi konsolami – taniej już nie będzie. Z pewnością więc możemy szykować się na podwyżki cen, bo są “nieuniknione”. Tak przynajmniej uważa Phil Spencer, szef marki Xbox.

Idle Sloth na Twitterze postanowił podzielić się jednym z kluczowych cytatów Spencera. W trakcie rozmowy z portalem Game Watch wyjawił on, że z pewnością XGP będzie droższe. W sumie zaskoczenia nie ma, bo de facto drożeje wszystko. To tylko kwestia czasu, ale jak odległego?

Chociaż głównym założeniem jest zapewnienie większej wartości, uważam, że nieunikniony jest wzrost cen w przyszłości. Niedawno podnieśliśmy ceny, ale decyzja została podjęta po dokładnym rozważeniu. Uważamy, że ważne jest, aby świadczyć usługi, które są uznawane za wystarczająco wartościowe, nawet jeśli ceny wzrosną.

– ujawnił Spencer

Po części mamy więc tu dwa stwierdzenia. Jedno jawnie zapowiada, że XGP będzie w przyszłości droższe (zero zaskoczenia, tak naprawdę). Drugie zaś podkreśla, że Xbox nie zamierza podnosić cen bez podnoszenia jakości. Zdaniem firmy trzeba taki krok rekompensować klientom. W jakiej formie? Zgaduję, że chodzi o lepsze gry, dodatkowe korzyści lub możliwości. W pewien sposób dobrze to wróży, a Microsoft może próbować wygrać z PlayStation. W końcu ostatnia podwyżka cen PS Plusa rozzłościła graczy, którzy nie znajdują w usłudze sensownej rekompensaty.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie