Xbox Game Pass do dzielenia się z rodziną oraz przyjaciółmi. Firma nie chce powtarzać błędu Netfliksa

Xbox Game Pass luty 2023. Zapowiada się gorący okres nowości
Newsy PC Xbox Series XOne

Microsoft najwyraźniej chce zaskoczyć graczy nowym planem Xbox Game Pass. Subskrypcją będziemy mogli podzielić się nie tylko z rodziną, ale też z przyjaciółmi.

Na początku były przecieki, a chwilę później Microsoft zaczął oficjalnie testować nowy „plan rodzinny” XGP. Subskrypcja dla fanów oszczędnego gamingu doczekała się opcji rodzinnej, dzięki której na jednym koncie będzie mogło bawić się więcej osób. „Rodzina” w tym ujęciu miała skupiać się przede wszystkim raczej na członkach tego samego gospodarstwa domowego. Dodatek „przyjaciół” wydaje się bardzo miłym gestem.

Jest to raczej kosmetyczna zmiana, bo najpewniej użytkownicy i tak chętnie dzieliliby się ze sobą hasłem. W końcu nowy plan pozwala na korzystanie z abonamentu pięciu osobom na jednym koncie. Microsoft najwyraźniej zdaje sobie sprawę z takiej sytuacji, więc oficjalnie może chcieć na to pozwolić. Stąd właśnie nowy plan ma nazywać się „Friends & Family”.

O odkryciu najpierw doniósł znany leaker obracający się wokół Microsoft Store, Aggiornamenti Lumia. Podzielił się on na Twitterze nowo odkrytym obrazkiem przestawiającym właśnie nazwę planu. Internauci nie ukrywają zaskoczenia. Nie są to jednak oficjalne wieści, lecz brzmią bardzo wiarygodnie. Na razie usługa testowana jest wyłącznie w dwóch regionach – Kolumbii oraz Irlandii.

Od pewnego czasu głośno jest o Netfliksie, który już zaczął karać użytkowników dzielących się hasłem do konta. Z perspektywy firmy jest to dość sensowny krok, jednak korporacja jak na razie nie robi nic, aby w jakikolwiek sposób zadośćuczynić to użytkownikom. Dlatego Microsoft nie chce stanąć w obliczu podobnych problemów, więc z góry może pozwolić na dzielenie się jedną subskrypcją Xbox Game Pass.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie