parujący kubek przed telewizorem z logo Netflix

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Netflix walczy z popularną praktyką. Współdzielenie konta tylko dla gospodarstw domowych

W przypadku Netflix współdzielenie konta przez kilku użytkowników jest na porządku dziennym. Platforma ma jednak plany, by to zmienić.

A ściślej, by ograniczyć współdzielenie wyłącznie do jednego gospodarstwa domowego. Wielu widzów bowiem dzieli konto z przyjaciółmi czy dalszą rodziną. Rozwiązanie ograniczające takie działania platforma testuje we Włoszech. Tamtejsi użytkownicy skarżą się na komunikaty, jakie wyświetlane są przy próbie skorzystania z oferty. Aby móc oglądać filmy i seriale na Netflix, należy wpisać kod weryfikacyjny wysłany na przypisany do konta adres e-mail. Alternatywą jest wykupienie nowej subskrypcji.

To nie pierwsza sytuacja, gdy Netflix próbuje wprowadzić zmiany i ograniczyć współdzielenie konta. Próby tego typu podjęto już w marcu 2021. Wówczas także użytkownicy musieli potwierdzić konto kodem weryfikacyjnym lub wykupić własny pakiet. Tej opcji nie wprowadzono ostatecznie na wielką skalę, wszystko jednak wskazuje na to, że platforma nie rezygnuje ze swoich planów.

Krążą pogłoski, że nie tylko Włosi zmagają się obecnie z polityką Netflixa. Jak na razie nie potwierdzono jednak, czy polscy widzowie również będą musieli weryfikować swoje konta.

Aktualizacja, 13:42

Nasi czytelnicy na Facebooku zgłaszają, że również spotkali się już z weryfikacją konta za pomocą kodu. Wygląda więc na to, że Netflix prowadzi obecnie szeroko zakrojoną akcję walki ze współdzieleniem kont.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%