Netflix walczy z popularną praktyką. Współdzielenie konta tylko dla gospodarstw domowych

parujący kubek przed telewizorem z logo Netflix
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Platformy Seriale

W przypadku Netflix współdzielenie konta przez kilku użytkowników jest na porządku dziennym. Platforma ma jednak plany, by to zmienić.

A ściślej, by ograniczyć współdzielenie wyłącznie do jednego gospodarstwa domowego. Wielu widzów bowiem dzieli konto z przyjaciółmi czy dalszą rodziną. Rozwiązanie ograniczające takie działania platforma testuje we Włoszech. Tamtejsi użytkownicy skarżą się na komunikaty, jakie wyświetlane są przy próbie skorzystania z oferty. Aby móc oglądać filmy i seriale na Netflix, należy wpisać kod weryfikacyjny wysłany na przypisany do konta adres e-mail. Alternatywą jest wykupienie nowej subskrypcji.

To nie pierwsza sytuacja, gdy Netflix próbuje wprowadzić zmiany i ograniczyć współdzielenie konta. Próby tego typu podjęto już w marcu 2021. Wówczas także użytkownicy musieli potwierdzić konto kodem weryfikacyjnym lub wykupić własny pakiet. Tej opcji nie wprowadzono ostatecznie na wielką skalę, wszystko jednak wskazuje na to, że platforma nie rezygnuje ze swoich planów.

Krążą pogłoski, że nie tylko Włosi zmagają się obecnie z polityką Netflixa. Jak na razie nie potwierdzono jednak, czy polscy widzowie również będą musieli weryfikować swoje konta.

Aktualizacja, 13:42

Nasi czytelnicy na Facebooku zgłaszają, że również spotkali się już z weryfikacją konta za pomocą kodu. Wygląda więc na to, że Netflix prowadzi obecnie szeroko zakrojoną akcję walki ze współdzieleniem kont.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie