Tańszy Xbox Game Pass w planie rodzinnym już dostępny, ale jeszcze nie wszędzie

Xbox Game Pass gry
Newsy PC

Po wielu miesiącach plotek i domysłów wreszcie się doczekaliśmy. Microsoft oficjalnie zapowiedział, że subskrypcja Xbox Game Pass dostanie wkrótce plan rodzinny.

Plan rodzinny Game Passa pozwoli nam na dodanie maksymalnie czterech innych użytkowników do naszej subskrypcji Game Pass Ultimate. Na ten moment gracze z Polski muszą obejść się smakiem, ale opcję mogą już testować mieszkańcy Irlandii i Kolumbii.

Zgodnie z przewidywaniami, plan rodzinny ma być nieco droższy od standardowej subskrypcji Game Pass Ultimate. Microsoft przygotował też specjalny system konwersji naszej subskrypcji, który pozwoli nam wykorzystać pozostałe miesiące (lub lata) dostępu do usługi w nowym planie. Miesiąc zwykłego Game Pass Ultimate przekonwertuje się na 18 dni planu rodzinnego, a więc rozszerzenie usługi nawet o tylko jednego członka rodziny powinno być opłacalne.

Choć konkretnych cen jeszcze nie ujawniono, gracze obliczyli, że za miesiąc dostępu do rodzinnego planu zapłacimy około 25 dolarów. Obecnie Game Pass Ultimate kosztuje 15 dolarów za miesiąc.

Na razie nie wiadomo, kiedy plan rodzinny Xbox Game Pass trafi do Polski. Testy zapewne trochę potrwają, więc warto uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie