Ta cyberpunkowa gra o detektywach zmusi Cię do poszukiwania wskazówek w prawdziwym świecie

Chinatown Detective Agency cover art
PC

Chinatown Detective Agency zapowiada się na duchowego następcę serii Carmen Sandiego. Wytężymy w końcu nasz umysł w grze, jak i poza nią.

Pomysł rodem z klasycznych gier detektywistycznych w dzisiejszych czasach? Nie mogę się doczekać!

Chinatown Detective Agency to rzeczywiście kompleksowy „symulator” detektywa

Niech powyższy śródtytuł Was nie zwiedzie – nadchodząca pozycja od
General Interactive Co. w żaden sposób nie jest „symulatorem”. Pod względem rozgrywki mamy do czynienia z dość klasycznym przedstawicielem przygodówek point and click. Niemniej oprócz gęstej, cyberpunkowej atmosfery, znajdziemy tu także sporo wymagających spraw do rozwiązania.

Na stronie Steam czytamy, iż twórcy chwalą się bardzo ciekawym pomysłem na historię. Wcielimy się w Amirę Darmę, byłą pracowniczkę Interpolu, która została prywatnym detektywem. W 2037 roku, w obliczy światowego kryzysu gospodarczego, detektywi są potrzebni bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. To właśnie naszym zadaniem będzie zwiedzanie świata i rozwiązywanie kolejnych spraw.

Cały smaczek polega na tym, że nie będziemy tego robić jedynie w grze. Czasami trzeba skierować się do rzeczywistych narzędzi pokroju wujka Google aby zyskać świeże tropy.

Sprawy, których podejmuje się Amira, wymagają myślenia i intuicji, aby je rozwiązać – ale co się stanie, gdy wskazówki się skończą? Wtedy właśnie będziesz musiał poszukać odpowiedzi poza grą. Tajemnice w grze Chinatown Detective Agency wymagają prowadzenia dochodzeń w świecie rzeczywistym, niezależnie od tego, czy chodzi o poszukiwanie kodu lotniska w Internecie, czy też wyśledzenie tajemniczego cytatu. Nie tylko grasz jako detektyw, ale sam się nim stajesz.

– zapowiadają twórcy na karcie Steam gry

Tego typu pomysły istnieją już w branży od wielu lat, choćby za sprawą serii Carmen Sandiego. Ba, nawet w okultystycznym MMO The Secret World czasami musieliśmy skorzystać z nieoczywistych narzędzi, aby doprowadzić questa do końca. Tym razem wydaje się to jednak sednem rozgrywki.

Detektywistyczna gra zadebiutuje już 7 kwietnia. Poniżej znajdziecie najnowszy zwiastun intrygującej pozycji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie