Dwie nowe gry w Xbox Game Pass. “Zbyt przerażający” horror i “przytłaczająco pozytywna” pozycja

Xbox Game Pass dostanie potężny zestaw 13 nowych gier
Newsy PC Xbox Series XOne

Od teraz możecie już cieszyć się nowymi grami dostępnymi w Xbox Game Pass. Warto szczególnie zwrócić uwagę na jeden tytuł – koszmarny horror Amnesia: The Bunker.

Średnia ocen rzędu 78/100, zdecydowana większość pozytywnych opinii i zaskakujące zachwyty – tak w skrócie można podsumować najnowszą premierę w Xbox Game Pass. Posiadacze tego abonamentu już teraz mogą zagrać w najnowszą część serii Amnesia, która wydaje się ciekawa nawet mnie!

Tylko czemu miałoby to Was przekonać? Otóż ja fanem marki Amnesia nie jestem. Chyba po prostu zmęczyłem się już “straszakami – symulatorami chodzenia”, a cała koncepcja survival horroru w tym wydaniu od zawsze wydawała mi się średnio atrakcyjna. The Bunker wprowadza jednak pewną nowość i sporą dowolność w rozgrywce. Zobaczcie sami prezentowane wcześniej materiały. Do tego realia zapowiadają się ciekawie, bo trafimy do bunkrów I Wojny Światowej, próbując z nich uciec i nie dać się zeżreć koszmarnemu monstrum.

Recenzenci bardzo chwalą rozgrywkę i sam pomysł. Wielu z nich zaznacza, że to naprawdę przerażająca przygoda, a zdaniem innych gra może być nawet “zbyt straszna”. Dla mnie brzmi jak rekomendacja, więc chyba warto się skusić.

Nowe gry w Xbox Game Pass:

  • Amnesia: The Bunker
  • Hypnospace Outlaw

O kolejnym dodatku do abonamentu nie powiem zbyt wiele, bo mówimy o… dobra, ja w sumie nie wiem, o co tu chodzi. Internetowa oda do lat 90., popkultury, retro gamingu i zjazdu na LSD? Być może, a być może to tylko tak wygląda. W każdym razie może Hypnospace Outlaw okaże się czymś zadziwiająco solidnym? Wszak na Steam recenzje grzmią “przytłaczająco pozytywna” gra!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie