Wyjątkowo dobrze przyjęta produkcja od dzisiaj w Xbox Game Pass

Xbox Game Pass - oto pierwsza gra w kwietniu | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series XOne

Xbox Game Pass od dzisiaj oferuje dostęp do wyjątkowo dobrze ocenianej produkcji. Celeste, bo o niej mowa, została szumnie doceniona przez krytyków.

Niedawno do Xbox Game Pass trafiło parę nowości, a kolejne tygodnie również zapowiadają się całkiem nieźle. Kto wie – być może do usługi trafi też jedna z najlepszych gier wideo w historii, czyli Elden Ring? Na razie jednak możemy skupić się na tym, co aktualne i doczesne. A jest na czym, bo Celeste to nie byle jaka platformówka.

Subskrybenci usługi Xbox Game Pass mogą już teraz cieszyć się wspomnianą platformówką od Maddy Makes Games. Tytuł był już wcześniej dostępny w ofercie usługi, ale z niej wyleciał. Dlatego raz jeszcze serdecznie polecam, aby pobrać grę i wsiąknąć na długie godziny. O ile lubicie platformówki, ale choć ja fanem nie jestem, to z Celeste przesiedziałem parę miłych wieczorów.

Nic dziwnego, skoro gra cieszy się szerokim uznaniem zarówno graczy, jak i krytyków. Na Steam mówimy wręcz o “przytłaczająco pozytywnej” ocenie społeczności. Z kolei OpenCritic pokazuje, że średnia ocen recenzentów wynosi 92/100, z czego aż 99% krytyków poleca zagranie w ten tytuł. To chyba mówi samo za siebie i nie powinniśmy przejść obok propozycji obojętnie.

W grze, jak głosi opis na Steam, musimy pomóc “Madeline przetrwać starcie z jej własnymi, wewnętrznymi demonami i zaprowadź ją na górę Celeste w niezwykle emocjonującej platformówce od twórców TowerFall”. Tytuł oferuje przy tym świetny soundtrack, uroczą grafikę i jedne z najlepszych mechanik platformowych w grach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie