W maju do Xbox Game Pass trafi kolejna premierowa gra

Xbox Game Pass nowa gra
Newsy PC Xbox Series XOne

Focus Entertainment przekazało, iż kolejny ich tytuł trafi do Xbox Game Pass. Flagowa usługa Microsoftu dostanie nadchodzące Hardspace: Shipbreaker i to już na premierę!

Świetna wiadomość dla fanów science-fiction.

Xbox Game Pass ze sporą premierą w maju

Microsoft inwestuje mnóstwo pieniędzy w swoją flagową usługę, ale… no właśnie, ale co z tego? Firma ponoć od początku jej istnienia narzeka na brak zwracających się kosztów. Co nie oznacza, rzecz jasna, że korporacja nie jest świadoma, iż zysk przyjdzie z czasem. Dlatego właśnie w każdym miesiącu gracze dostają nowe pozycje do ogrania w ramach uiszczanej regularnie opłaty. W tym premierowe produkcje.

Choć jeszcze oficjalnej rozpiski na maj nie poznaliśmy, wiemy już, że Microsoft odda na nasze dyski kolejny tytuł na premierę. Tym razem stosowną informację przekazał wydawca gry, Focus Entertainment, za pośrednictwem Twittera.

Pełna wersja Hardspace: Shipbreaker ukaże się 24 maja 2022 roku i będzie można w nią zagrać już w pierwszym dniu dzięki Xbox Game Pass PC!

– zapowiada wydawca gry, Focus Entertainment

Czymże w ogóle jest Hardspace? To tytuł, w którym wcielamy się w… kosmicznego złomiarza. Naszym zadaniem jest zbieranie części ze zdezelowanych, porozrzucanych po kosmosie statków kosmicznych. Pod tym względem gra przypomina nieco survival, w którym wyraźny akcent postawiono na element zbieractwa. Później jednak nie wytwarzamy z nich potrzebnych do przeżycia części, a musimy je sprzedać i najlepiej jak najwięcej zarobić. Co ciekawe, deweloperzy nie porzucili kompletnie fabuły. Każda część oraz zwiedzany statek ma za sobą własną historię, którą można poznać dzięki uważnej eksploracji.

Warto wspomnieć, iż to, co na papierze (lub… monitorze) brzmi dość łatwo, w istocie aż takie banalne nie jest. Wszystko przez wiele niebezpieczeństw czyhających na naszego protagonistę. Jedno nieuważne cięcie laserem może wywołać wybuch zbiornika z paliwem i porzucić nasze nadzieje na zbudowanie kosmicznego, śmieciowego imperium.

Jeszcze w kwietniu do Xbox Game Pass trafi także świetna pozycja dla fanów gatunku soulslike oraz tytuł z PlayStation. Usługa się rozwija bardzo preżnie i nie ma się co dziwić – na Microsoft dybie przecież zupełnie nowa wersja PS Plusa.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie