Xbox Game Pass dostanie niedługo jeszcze jedną premierową grę. Oferta ciągle się powiększa

Xbox Game Pass z gigantyczną niespodzianką. Legenda RPG dostępna
Newsy PC Xbox Series XOne

Microsoft zdradził kolejną grę, która na swoją majową premierę trafi do oferty Xbox Game Pass. Jak na razie znamy jeszcze trzy inne pozycje w maju.

Microsoft potwierdził już czwartą grę, która w maju 2023 dołączy do oferty Xbox Game Pass. Jest to także kolejna premiera, więc gracze nie mają raczej na co narzekać. Mowa o Railway Empire 2, czyli strategicznym symulatorze budowania i zarządzania koleją w XIX wieku. Ja wiem, że to dość niszowa tematyka, ale pierwsza część zdobyła dość pozytywne opinie od krytyków i graczy. Istnieje więc szansa, że i “dwójka” da fanom pociągów to, na co czekają. Być może reszta również wypróbuje tę pozycję i się mile zaskoczy?

Sporo nowości w Xbox Game Pass na maj 2023

Railway Empire 2 jest tym samym czwartą już grą z potwierdzoną datą debiutu w Xbox Game Pass w maju. Zdecydowanie największą premierą i jednym z potencjalnych hiciorów tego roku jest “wymuszony exclusive” na Xbox i PC, czyli Redfall. Nowa gra cenionego studia Arkane będzie tym razem co-opowym shooterem. Staniemy w nim do walki z wampirami, które opanowały senne, nadmorskie miasteczko. Możemy spodziewać się sporo akcji, trochę zwiedzania otwartego świata i nieco horroru. Wychodzi na to, że tytuł może okazać się czymś w rodzaju “Far Cry z wampirami“, co w sumie nie brzmi źle.

Kolejną grą, którą dostaniemy w maju w XGP i też na premierę jest Amnesia: The Bunker. Niektóre serwisy miały już okazję zagrać w ten tytuł, który podobno mocno odstaje od poprzednich gier z serii Amnesia. Tym razem horror dotyczy I Wojny Światowej, a my będziemy próbować ujść z życiem z opanowanego przez przerażające monstrum bunkra. Tym razem gra ma oferować bardziej otwartą strukturę, a także możliwość walki.

Do tego subskrybenci Xbox Game Pass spędzą trochę czasu w maju w Fuga: Melodies of Steel 2. Tytuł ten należący do stosunkowo niszowej serii RPG-ów trafi do XGP już 11 maja. Premierę Amnezji zaplanowano na 16 maja, a Railway Empire 2 – 25 maja. Redfall wyjdzie najwcześniej, bo już 2 maja.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie