Microsoft kazał anulować tę grę na PS5. Deweloper: Jeden problem mniej do zmartwień

Redfall
Newsy PC PS5 Xbox Series

Jedna z nowych gier od twórców Dishonored i Prey miała być również dostępna na PS5. Plany pokrzyżował Microsoft, który po przejęciu Bethesdy powiedział “STOP”.

Redfall to FPS z otwartym światem, którego data premiery została ustalona na 2 maja 2023 roku. Zagramy zatem za równe 40 dni, a konkretnie zagrają posiadacze komputerów PC oraz konsol Xbox Series. Teraz wyszło na jaw, że w planach była również wersja gry na PS5.

Microsoft nie dał zielonego światła dla Redfall na PS5

Harvey Smith, reżyser Redfalla, ujawnił, że wydanie gry na PlayStation zostało anulowane po tym, jak Microsoft przejął Bethesdę, czyli firmę, do której należy Arkane Studios.

Zostaliśmy przejęci przez Microsoft i była to zmiana przez duże Z. Przyszli i powiedzieli„ Nie PlayStation 5, skupiamy się na Xbox, PC i Game Pass.

Harvey Smith. Źródło: IGN France

Smith uważa, że porzucenie wersji na PS5, to nawet dobra decyzja. Według niego, dzięki temu można wspierać usługę Game Pass i mieć o jedną platformę mniej do zmartwień, o jedną złożoność mniej.

Deweloper dodał, że udostępnienie Redfall w Xbox Game Pass to przeogromna szansa dla samej produkcji. Dzięki usłudze Microsoftu, Redfall ma stać się największą grą studia.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie