Nowości zmierzające do Xbox Game Pass to parę premier, w tym potencjalny hit i dwie polskie pozycje

Xbox Game Pass dostanie potężny zestaw 13 nowych gier
Newsy PC Xbox Series XOne

Microsoft pochwalił się pierwszym zestawem gier, które już niedługo trafią do Xbox Game Pass. Wśród nich króluje Redfall, ale jest parę innych wartych uwagi pozycji.

Xbox Game Pass stale się rozrasta i to bardzo dobra wiadomość dla graczy na Xboksach i PC. Niedawno usługa w pewien sposób podrożała – Microsoft wycofał się z oferty za 4 złote i ograniczył kupowanie tańszych wersji abonamentu. To jednak tylko jedna łyżka dziegciu w tej całej sytuacji, bo premierowe pozycje wynagradzają nam te niedoskonałości.

Znamy zestaw na przełom kwietnia i maja 2023 roku i nowa oferta przedstawia się naprawdę dobrze. Nie tylko w końcu dostaniemy wyczekiwaną premierę od Bethesdy, ale również dwie polskie pozycje. Łącznie nowości jest aż 8, także będzie co robić.

Xbox Game Pass na resztę kwietnia i początek maja 2023:

  • Minecraft Legends – już dostępne (chmura, konsole, PC)
  • Coffe Talk Episode 2: Hibiscus & Butterfly – 20 kwietnia (chmura, konsole i PC)
  • Medieval Dynasty – 20 kwietnia (Xbox One)
  • Homestead Arcana – 21 kwietnia (chmura, Xbox Series X/S i PC)
  • Cassette Beasts – 26 kwietnia (PC)
  • BlazBlue: Cross Tag Battle Special Edition – 27 kwietnia (chmura, konsole i PC)
  • The Last Case of Benedict Fox (Konsole i PC)
  • Redfall – 2 maja (Chmura, konsole, PC)

Największą premierą wydaje, rzecz jasna, Redfall. Nowa gra od zasłużonych deweloperów z Arkane może mieć w sobie wszystko, aby przekonać do siebie fanów FPS-ów. Niestety, ostatnie filmy nie nastrajały pozytywnie, a brak odpowiedniej optymalizacji na Xbox również nie brzmi dobrze. Wciąż liczę na to, że twórcom uda się nas zaskoczyć, ale również ostrożnie podchodzę do tej premiery.

Do tego możemy liczyć na dwie polskie gry – bestsellerowe Medieval Dynasty o życiu średniowiecznego biedaka i The Last Case of Benedict Fox, czyli uroczą metroidvanię zahaczającą klimatem o teorie spiskowe, starożytne bóstwa i Cthulhu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie